Previous
Next
Previous
Next

Mural TIKKURILA w Dębicy

Mural_Tikkurila_debica_1 (1)Na ścianie jednego z bloków przy ulicy Łysogórskiej w Dębicy powstał mural firmy Tikkurila Polska SA. Wielkoformatowa grafika ma zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz urozmaicić krajobraz miejscowego osiedla.
Murale mają długą tradycję i spełniają różne funkcje. Z historii znane są grafiki polityczne, które powstały w Irlandii Północnej dla upamiętnienia Krwawej Niedzieli z 1972 roku. W Polsce w czasach komunistycznych na ścianach zewnętrznych budynków widniały logotypy PKO czy Pewexu, które pełniły rolę reklamy zewnętrznej. Dziś atrakcyjne wizualnie wielkopowierzchniowe wymalowania powstają głównie dla upamiętnienia ważnych wydarzeń, promocji różnych akcji lub po prostu jako element dekoracyjny.
Dobrze wykonany, odpowiednio wkomponowany w otoczenie mural wzbogaca przestrzeń miejską i sprawia, że czujemy się w niej lepiej. Grafika na ścianie skłania, by na chwilę się zatrzymać, popatrzeć i przynajmniej na moment oderwać się od codzienności.
Motywem pracy, która powstała przy ul. Łysogórskiej w Dębicy, jest bawiąca się kolorowymi farbami dziewczynka. Mamy nadzieję, że uśmiechająca się z elewacji młoda dama będzie przekazywać pozytywne emocje odbiorcom – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR w firmie Tikkurila Polska SA.
Poprzez mural chcemy również podkreślić znaczenie obecności kolorów w naszym życiu – dodaje.
Od urodzenia otoczeni jesteśmy różnymi barwami. Kolory odgrywają istotną rolę już w okresie niemowlęcym; u większego dziecka, będącego na etapie poznawania świata, nabierają one jeszcze większego znaczenia. Mają zdecydowany wpływ na nasze emocje i samopoczucie, stymulują inteligencję i rozwój, wyciszają lub pobudzają aktywność.
Kolor jest również ważnym elementem otoczenia zewnętrznego. Tak, jak kolorystyka wewnątrz pomieszczeń ma znaczenie dla naszego nastroju, tak barwy w otaczającej nas przestrzeni wpływają na jej odbiór.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.