Previous
Next
Previous
Next

„Ludzie sukcesu – ścieżki kariery” – wykład burmistrza Pawła Wolickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim

PW113 października br burmistrz Dębicy Paweł Wolicki gościł z wykładem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wykład miał miejsce w ramach cyklu organizowanych na uniwersytecie wykładów otwartych Artes Liberales. Cykl wykładów pod hasłem „ Ludzie sukcesu – ścieżki kariery” adresowany jest do studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zaproszenie do wygłoszenia wykładu do burmistrza Pawła Wolickiego wystosował kilka miesięcy temu Uniwersytet Jagielloński w ramach projektu wdrażania wiedzy w praktyce.
„ W wykładach mogli uczestniczyć studenci i doktoranci z kilku wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były to wykłady otwarte co oznaczało, że zapisać mógł się na nie każdy student i doktorant, niezależnie od studiowanego kierunku.
„Nasz cykl wykładów ma tytuł ścieżki kariery, a jego celem jest zaprezentowanie różnych wybitnych postaci ze świata biznesu, samorządów tak aby przedstawić studentom szeroką gamę możliwych ścieżek kariery i umożliwić bezpośredni kontakt z praktykami” – mówi Monika Pilarska współorganizatorka wykładu.
Wykład miał miejsce w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Po wykładzie studenci i doktoranci zadawali burmistrzowi Pawlowi Wolickiemu pytania. Wśród wielu pytań znalazło się jedno które burmistrz szczególnie zapamiętał: „Czy zgadza się Pan ze stwierdzeniem , że ludzie nie powinni wiedzieć jak robi się kiełbasę i politykę ?” (Otto von Bismarck). Odpowiadając na to pytanie burmistrz Wolicki stwierdził, że absolutnie nie zgadza się z opinią, że ludzie nie powinni wiedzieć jak robiona jest kiełbasa, która kupują i jak robiona jest polityka, którą sprzedają im politycy. ”Ponieważ na pewno jest na rynku kiełbasa bezwartościowa i nafaszerowana różnym świństwem, tak jak nafaszerowana różnym świństwem bywa polityka produkowana przez niektórych ludzi. Ale jest też kiełbasa wartościowa , tak jak wartościowa jest też i powinna być czysto robiona polityka, która ma służyć dobru społecznemu, a nie prywacie i zakłamaniu”- powiedział podczas wykładu burmistrz Paweł Wolicki.
Na zakończenie wykładu i spotkania ze studentami i doktorantami burmistrz zachęcił słuchaczy do zaangażowania w życie społeczne, polityczne. „Jestem przekonany , że wielu z Was brakuje w samorządach, brakuje Was w polityce. Twórzcie dobrą jakość bo ona zawsze w dłuższej perspektywie czasu wygrywa” – powiedział na zakończenie spotkania burmistrz Paweł Wolicki.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.