Previous
Next
Previous
Next

Piracki biwak

piraci_5W dniach od 8 do 11 listopada kilkadziesiąt harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego biwakowało w Zespole Szkół w Zawadzie. Przygody piratów i wielkie odkrycia geograficzne były motywem przewodnim biwaku.
Po przybyciu na miejsce, harcerze wzięli udział w zajęciach wprowadzających w fabułę piracką – podzielili się na wachty, przygotowali swoje stroje oraz pirackie flagi. Uczyli się także śpiewać pirackie pieśni i szanty. Następnego dnia, po Mszy Świętej, adepci żeglarstwa i podróży wzięli udział w szeregu warsztatów: geograficznych, terenoznawczych, z zakresu węzłów, komunikacji przy użyciu alfabetu Morse’a. Nie zabrało także warsztatów teatralnych i gry detektywistycznej utrzymanej w konwencji sagi filmowej „Piraci z Karaibów”.
Poniedziałek upłynął pod znakiem kilkugodzinnej gry terenowej na terenie Zawady. Grupy dzielnych piratów musiały stawić czoła wielu zadaniom, rozwiązać szereg zagadek, a także wykazać się spostrzegawczością. Następnie odbyła się kolejna część gry, podczas której harcerze musieli zaprezentować wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas poprzednich zajęć. Dzień zakończył się świeczkowiskiem poświęconym początkom polskiego harcerstwa i walce o niepodległość Rzeczpospolitej. We wtorek wszyscy udali się do Dębicy, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.