Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Żłobek Miejski w Dębicy otworzył kolejną grupę dla najmłodszych

S00450086 listopada 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo zaadaptowanej przestrzeni w Żłobku Miejskim mieszczącym się na ulicy Sienkiewicza w Dębicy. Stworzono również kolejną, piątą już grupę dla najmłodszych dębiczan.
Kolorowe ściany z namalowanymi śmiejącymi się bohaterami kreskówek, sala zabaw czy osobna sypialnia dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje czekające na najmłodszych
w Miejskim Żłobku przy ul. Sienkiewicza. Remont i przystosowanie parterowej części budynku, dotąd zajmowanej przez Stowarzyszenie „Radość”, zajęło rok, a przeznaczona na adaptację kwota wyniosła ponad 450 tys. zł.
– W ramach prowadzonych prac adaptacyjnych odnowiony został cały obiekt, a na patrerze budynku uruchomionych zostało kilka nowych pomieszczeń. Z prac, które mamy jeszcze w planie do zrealizowania jest jeszcze parking i chodnik przy placówce – mówi dyrektor żłobka, Małgorzata Minorczyk.
Adaptacja nowej części budynku to nie jedyny powód do dumy dla dyrekcji żłobka. Utworzono również piątą grupę żłobkową, do której uczęszczać będzie 14 dzieci w wieku od 2 do 2,5 lat. Do Żłobka Miejskiego w Dębicy zapisanych jest obecnie 102 dzieci nad którymi opiekę sprawuje obecnie łącznie kilkanaście wychowawczyń, opiekunek i pań woźnych. W Miejskim Żłobku zatrudnionych jest 28 osób – w tym gronie są dwie osoby zajmujące się sprawami administracyjnymi, trzy osoby zajmujące się przygotowywaniem posiłków, dwóch konserwatorów oraz sześć pań woźnych i piętnaście opiekunek i wychowawczyń.
W żłobku zatrudniona jest także pielęgniarka, której głównym celem jest wprowadzenie programu profilaktycznego dla dzieci – nauka mycia rąk, zębów czy korzystania z dozowników na papier oraz mydło.
– Dzieci w ten sposób uczą się podstaw higieny – mówi dyrektor żłobka i nadmienia, że pielęgniarka odpowiedzialna jest za profilaktykę, a w nagłych przypadkach za udzielenie pierwszej pomocy..
Uroczystego przecięcia wstęgi wraz z dyrektor żłobka dokonał burmistrz Paweł Wolicki. W uroczystości uczestniczyli także Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Janusz Biel, kierownik grupy remontowej przy Miejskim Zarządzie Oświaty
w Dębicy, a także dyrektorzy innych placówek oświatowych.
Burmistrz Paweł Wolicki przekazał w prezencie wyprawkę dla żłobka.
„Jestem przekonany, że dzieci w tym miejscu będą czuły się bezpiecznie i dobrze. Istnieje potrzeba dalszego rozwijania działalności żłobka, zwiększania liczby miejsc, tak aby każdy rodzic który chciałby oddać swoje dziecko do tej placówki miał taką możliwość”- powiedział burmistrz Paweł Wolicki.
Miejski Żłobek w niedługim czasie ma także dysponować swoją stroną internetową dzięki której rodzice będą mogli zdobyć informacje na temat żłobka, między innymi o dostępności wolnych miejsc. Dyrektor placówki zaznaczyła, że wprowadzona została również ciągła rekrutacja, zamiast obowiązującej dotychczas rekrutacji prowadzonej wyłącznie w marcu. W planach dyrekcji placówki jest także zapowiedziane właśnie podczas otwarcia nowej grupy żłobkowej wydłużenie czasu przebywania dzieci na terenie placówki. Obecnie żłobek otwarty jest w godzinach od 6.00 do 16.30.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.