Previous
Next
Previous
Next

Mały mistrz w dębickiej dziewiątce

SONY DSCW Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiej Akcji „Mały Mistrz – Zapasy w każdej szkole”. W finale wystąpiło 8 zespołów zwycięzców w swoich rejonach, a nasz rejon Dębica reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 9.

Zawody zostały rozegrane w uproszczonych formach:

I runda 45” – kto kogo wypchnął poza pole walki na macie lub sprowadzi do parteru,

II runda 2 x 15” – kto wstanie z parteru lub utrzyma przeciwnika w parterze

III runda – walka o piłkę gimnastyczną kto zdobędzie i wyniesie poza pole walki

Rywalizacja kierowana była do uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zapasami.

Patronem akcji był mistrz Andrzej Supron popierany przez Ministerstwo Sportu i PKOL.

Nasza ekipa w swojej grupie pokonała SP Łódź 4:3, następnie przegrała z SP Lublin 2:5 oraz wygrała z SP Wola Krzystoporska 5:2. W ostatnim pojedynku SP Lublin przegrała 5:2 z SP Łódź co spowodowało, że w grupie są trzy zespoły z dwoma zwycięstwami. Niestety po przeliczeniu małych punktów okazało się, że I miejsce ma SP Lublin, II – SP Łódź, a III – SP 9 Dębica, SP Lublin zmierzyło się z SP Ruda Śląska w finale zajmując II miejsce, a SP Łódź wygrało o III miejsce z SP Bochnia. SP 9 Dębica znalazła się na V miejscu”- mówi Andrzej Nylec, prezes UKS OLIMP

Wszyscy uczestnicy przed rywalizacją zwiedzili Stadion Narodowy, a na samych zawodach bawili się wraz z Rafałem Brzozowskim – byłym zapaśnikiem.

Mogli osobiście spotkać się z mistrzami: Otylią Jędrzejczyk, Mariuszem Czerkawskim, Robertem Korzeniowskim, Andrzejem Maliną czy Jackiem Fafińskim.

Organizatorami wyjazdu był Janusz Urbanik, prezes firmy VENTOR, który podczas trwania zapaśniczych zmagań wspierał wszystkich uczestników, dyrektor SP nr 9 Jan Rachwał oraz prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec.

SP 9 walczyła w składzie: Urbanik Kacper, Darłak Maksymilian, Strózik Jakub, Ziarko Paweł, Kubiczek Maksymilian , Baniak Oliwier, Maksymilian Cetnarski, Dudziak Jakub ,Fic Hubert opiekun Norbert Pawłowski.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.