Previous
Next
Previous
Next

Ferie zimowe w świetlicach „Zgrana Paka” w Dębicy

Na tegoroczne ferie zimowe, które rozpoczną się 2 lutego br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaplanował wiele atrakcji z których będą mogły skorzystać dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka”.
„W pierwszym tygodniu zaplanowano dla dzieci wyjazd do Kopalni Soli „Wieliczka”. Magiczna podróż labiryntem solnych korytarzy będzie idealną okazja, żeby poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór, odkryć tradycję i historię wielickiej Kopalni. Następnie dzieci wezmą udział m.in. w turnieju gry w bilard w Klubie „Pino”, gdzie będą mogły zaprezentować swoje umiejętności na profesjonalnych stołach bilardowych” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Relaks i odpoczynek czeka także podopiecznych „Zgranej Paki” na lodowisku i basenie na obiektach MOSiR w Dębicy. Kolejną atrakcją będzie „Noc na świetlicy” którą zaplanowały dwie Placówki. Podczas nocki dzieci będą miały okazję porozmawiania z wychowawcami oraz miło spędzić czas oglądając między innymi filmy. Jeżeli tylko pogoda dopisze i będzie śnieg organizatorzy planują zorganizowanie kuligu z ogniskiem.
Tradycją stało się, że dzieci i młodzież z dębickich świetlic zmagają się między sobą podczas corocznych potyczek. Tegoroczne Świetlicowe Potyczki były już piątym spotkaniem podopiecznych świetlic „Zgrana Paka”. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy jest głównym organizatorem tego spotkania. „Być może tegoroczne potyczki organizowane będą po raz pierwszy DK Kosmos. Cała oprawa programowa oraz scenografia będzie odwoływała się do Kosmosu i Wszechświata” – mówi Marzena Socha, zastępca dyrektora MOPS w Dębicy.
W programie zajęć znajdą się między innymi: układ taneczny z uwzględnieniem elementu z kosmosu, wykonanie makijażu pn „Kosmiczny pył” , „kosmiczne wariacje” – konkurencja, którą będą wykonywać uczestnicy przy użyciu pomocy dydaktycznych na tablicy korkowej. Spotkanie zakończy dobra piosenka oraz pokaz mody z kosmicznym nakryciem głowy. Impreza ta będzie świetną okazją do zaprezentowania się każdej Placówki.
Miłym akcentem kończącym tegoroczne ferie zimowe będzie wyjazd do kina Helios do Rzeszowa na dobry film. W zajęciach organizowanych podczas ferii na świetlicach prowadzonych przez MOPS mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci z terenu miasta.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.