Previous
Next
Previous
Next

Starosta Reguła pojechał na sesję do Jodłowej

025_10W dniu 30 grudnia 2014r. na zaproszenie Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy Jodłowa , w obradach Rady udział wziął Starosta Powiatu Dębickiego Pan Andrzej Reguła. Podczas sesji poruszono tematy związane z funkcjonowaniem Gminy, jej potrzebami, planami rozwoju oraz możliwościami współpracy Gminy ze Starostwem. Gmina Jodłowa jest pierwszą gminą powiatu dębickiegio, którą odwiedził nowy Starosta Dębicki. Pan Andrzej Reguła podkreślił, że pierwszym i najważniejszym priorytetem będzie przebudowa drogi powiatowej od rynku do granicy z Kowalową wraz z przebudową mostu i osuwiskiem – zadanie to jest planowane do wykonania w przyszłym roku, wniosek jest złożony u Wojewody – myśli, że jakieś sensowne dofinnsowanie otrzyma i zadanie to zostanie wykonane Kolejna priorytetowa dla niego i dla samorządu jodłowskiego sprawa to reanimacja Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej. Uważa, że należy uczynić wszystko, aby szkoła ta została reaktywowana, gdyż jest bardzo dużo potrzeb jeśli chodzi o przygotowanie zawodowe młodzieży i w tym właśnie kierunku należałoby pójść.
Natomiast Wójt Gminy podkreślił, że prócz tych dwóch zadań , o jakich już powiedział Pan Starosta mamy jeszcze inne zadania, które chciałby aby zostały zrealizowane w przyszłości np. budowa parkingu przy sali gimnastycznej czy przebudowę przystanku w Dębowej, który posadowiony jest na działce starostwa; trzeba tez pomyslec o bezpieczeństwie mieszkańców i wrócić do odbudowy chodników, które są bardzo ważne dla społeczeństwa.
Poruszona została także sprawa współfinansowania zadań powiatowych przez samorządy – Pan Starosta odpowiedział, że jeśli chodzi o duże zadanie to „bierze to na siebie”. Będzie też chciał, aby sprawa chodników czy przystanku została zrealizowana w kolejnych latach.
Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady, który zapytał w sprawie przebudowy odcinka drogi Dębowa do rynku w Jodłowej, o którym Pan Starosta nic nie wspomniał. Starosta odpowiedział, że ten odcinek jaki chce zrealizować w przyszłym roku to jest zadanie wielomilionowe, więc ciężko byłoby uzyskać dofinansowanie na cały odcinek drogi Dębowa- Kowalowy.  Nie może obiecać że ten odcinek z Dębowej do rynku będzie wykonany w tym roku czy w przyszłym roku, ale będzie ten temat podejmował.
Na zakończenie Wójt Gminy podziękował Panu Staroście za poświęcony czas oraz  wzięcie pod uwagę naszych inwestycji i priorytetów, które spoczywają też na barkach jodłowskiego samorządu

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.