Previous
Next
Previous
Next

Tarnowski HS rusza na podbój USA

Targi w Las Vegas 07Duże zainteresowanie nowym myśliwsko – sportowym karabinem z Tarnowa przyniosły odbywające się w Las Vegas targi Shot Show. Goście jednej z największych wystaw broni myśliwskiej i sportowej na świecie złożyli kilka wstępnych deklaracji zakupu broni. Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie takich wyrobów na rynek amerykański jest związane wypełnieniem procedur, które trwają przynajmniej osiem miesięcy.

Zdajemy sobie sprawę, że w USA trzeba pokonać sporo barier związanych z wejściem na rynek. Jesteśmy jednak przekonani, że nasz produkt jest w stanie sprostać konkurencji w segmencie broni przeznaczonej dla strzelców precyzyjnych zarówno pod względem jakości i ceny – uważa Andrzej Suwara z Działu Eksportu Zakładów Mechanicznych Tarnów.

Pokazywana broń myśliwsko-sportowa w kalibrze 308 Winchester jest dostosowana do amunicji (7,62 mm x 51). Jak przypomina dyrektor handlowy ZMT Tomasz Berezowski powstała ona na bazie doświadczeń zdobytych przy projektowaniu treningowo – sportowego Alexa Tacitacl Sport, ale wykorzystano w niej także doświadczenia zdobyte przy wprowadzaniu zmian technologicznych oraz modyfikacji modelu Alex-338 kalibru 8,6 mm.

Pokazywany w USA 308 ZMT HS (Hunting-Sport) to karabin powtarzalny w układzie bezkolbowym. Został on wyposażony w nowy, ergonomiczny mechanizm spustowy. Nieco wydłużone łoże z tworzywa sztucznego jest zakończone odcinkiem uniwersalnej szyny montażowej. Umożliwia to kompletowanie broni z dowolnym dwójnogiem. Komora zamkowa została przystosowana do umieszczenia danych właściciela lub różnego rodzaju piktogramów (np. klubów strzeleckich).

Liczne pytania gości targów Shot Show dotyczyły także powtarzalnego karabinu w kalibrze.338 Lapua Magnum. W konstrukcji wykorzystano silny energetycznie nabój kalibru 8,6 mm, charakteryzujący się dużym zasięgiem i siłą rażenia przy zachowaniu dobrej celności oraz niewielkiej masy karabinu.

Targi w Las Vegas zgromadziły 1600 wystawców pokazujących broń, amunicję, akcesoria myśliwskie i produkty dla zawodników zajmujących się strzelaniem precyzyjnym. Ekspozycja Zakładów Mechanicznych Tarnów podczas Shot Show była zorganizowana na wspólnym stoisku z FB Radom. Wystawy targowe odwiedziło ponad 62 000 gości z 50 stanów USA i 100 krajów świata.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.