Previous
Next
Previous
Next

Duże zainteresowanie konkursem o bł. Karolinie

Prawie tysiąc prac napłynęło na XII Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny poświęcony bł. Karolinie. Finał odbył się 5 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Radłowskiej. Nagrody otrzymało 114 uczestników.

wreczanienagrodHasłem tegorocznej edycji były słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. „Wybór najlepszych prac był trudny. Aby dobrze zinterpretować temat młodzież musiała poznać życie bł. Karoliny i pokazać to, co dla nich jest najważniejsze. Konkurs trwa tyle lat i ciągle jest wiele osób, które chcą poznać bł. Karolinę” – cieszy się Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkół w Woli Radłowskiej, organizator konkursu. Prace zostały przysłane z 10 województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, lubelskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego. Jedna z laureatek, Aleksandra Pisz z Tarnowa, narysowała bł. Karolinę przy której gromadzą się dzieci. „Błogosławiona próbuje odwieść dzieci od współczesnych dóbr materialnych, takich jak gry komputerowe. Wiele rzeczy trzeba robić z umiarem, a dziś traci się ten umiar. Karolina próbuje pomóc nam rozgraniczyć to wszystko” – dodaje uczennica. Agnieszka Sienkiewicz spod Wadowic kolejny raz wzięła udział w konkursie razem z całą rodziną. „Piszemy wiersze, malujemy. Chętnie uczestniczymy w konkursie, bo temat jest ważny dla ludzi, którzy są blisko Boga” – podkreśla. Autorzy wierszy pisali o bł. Karolinie, która jest dla nich aniołem, opiekunką, pocieszycielką i strażniczką czystości. Prace laureatów ukazały się w specjalnie wydanej z tej okazji książce.

Ewa Biedroń

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.