Previous
Next
Previous
Next

Medyka zwycięzcą X Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej Województwa Podkarpackiego

27 lutego 2015r. na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej Okręgu Rzeszowskiego o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie pod patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka oraz Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierza Grenia.
Celem zawodów była integracja funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz popularyzowanie i upowszechnianie rekreacji ruchowej wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Więziennej, a także propagowanie wartości i korzyści niesionych przez sport i grę fair play. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze pełnej zdrowej rywalizacji sportowej oraz ducha walki.
Gospodarzem i Organizatorem mistrzostw był dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy ppłk Bogdan Witkoś. W mistrzostwach uczestniczyło 9 drużyn reprezentujących wszystkie jednostki penitencjarne województwa podkarpackiego. Inauguracji turnieju dokonał dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy ppłk Bogdan Witkoś, który był głównym organizatorem tegorocznych mistrzostw. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Wojciecha Buczaka życzenia sportowej rywalizacji uczestnikom turnieju złożył jego przedstawiciel Mateusz Werner, który równocześnie pogratulował organizatorom udanego przedsięwzięcia, życząc wszelkiej pomyślności. Zorganizowanie tych mistrzostw było możliwe dzięki wsparciu i życzliwości ze strony Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka, który aktywnie włączył się w współorganizację turnieju. Podziękowania za współpracę w zorganizowaniu i przeprowadzeniu mistrzostw skierowane zostały także do Roberta Mazura, dyrektora MOSIR-u w Dębicy, Kazimierza Saka kierownika obiektów sportowych i radnego Rady Miejskiej w Dębicy oraz Wiesława Lady wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
„Rywalizacja między drużynami była nadzwyczaj zacięta. Pierwszy finalista mistrzostw – Zakład Karny w Dębicy- wyłoniony został dopiero po przeprowadzonej serii rzutów karnych. W podstawowym czasie gry drużyna ta zremisowała wynikiem 2:2 ze świetnie dysponowaną drużyną z Uherzec Mineralnych. Jednakże absolutnym tryumfatorem tegorocznych mistrzostw, podobnie jak w roku ubiegłym była drużyna Zakładu Karnego
w Medyce, która zajęła I miejsce w turnieju” – powiedział Krzysztof Maźnicki, oficer prasowy Zakładu Karnego w Dębicy.
Uroczystego wręczenia pucharów, medali i okolicznościowych dyplomów zwycięzcom i uczestnikom turnieju dokonali: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Andrzej Leńczuk, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Wiesław Lada, zastępca dyrektora Zakładu Karnego
w Dębicy mjr Zbigniew Kosior oraz szef Rady Sportu Służby Więziennej Okręgu Rzeszowskiego mjr Krzysztof Jakubek.
Klasyfikacja drużynowa X Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Służby Więziennej Okręgu Rzeszowskiego
Miejsce 1 – Zakład Karny w Medyce
Miejsce 2 – Zakład Karny w Dębicy
Miejsce 3 – Zakład Karny w Przemyślu
Miejsce 4 – Zakład Karny w Uhercach Mineralnych
Miejsce 5 – Zakład Karny w Rzeszowie
Miejsce 6 – Areszt Śledczy w Nisku
Miejsce 7 – Zakład Karny w Jaśle
Miejsce 8 – Zakład Karny w Łupkowie
Miejsce 9 – Areszt Śledczy w Sanoku
Wyróżnieni zawodnicy
Najlepszy bramkarz – Andrzej Pietruszka Zakład Karny w Dębicy
Król strzelców – Marek Rybkiewicz  Zakład Karny w Przemyślu
Najlepszy zawodnik – Grzegorz Grzybowski Zakład Karny w Dębicy
Zawodnik fair play – Edmund Matrejek  Zakład Karny w Medyce
Po zakończeniu mistrzostw koledzy z drużyny Zakładu Karnego w Dębicy za wybitne osiągnięcia i wkład na rzecz rozwoju oraz popularyzacji piłki nożnej Polskiego Więziennictwa oraz Województwa Podkarpackiego wręczyli specjalnie przygotowaną i oprawioną koszulkę sportowca dekady Grzegorzowi Grzybowskiemu, reprezentantowi drużyny Zakładu Karnego w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.