Previous
Next

Dzień Otwarty Domu Dziennego Pobytu i Domu Seniora w Dębicy już 9 czerwca 2015

tlusty29 czerwca 2015 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w dwóch placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego 26 oraz Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej 15 odbędzie się Dzień Otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do odwiedzin placówek i udziału w realizowanych w nich zajęciach.

Dom Dziennego Pobytu i Dom Seniora to placówki przeznaczone dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta Dębicy.

„Od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30 umożliwiamy seniorom wyjście z własnego domu oraz przyjemne spędzenie czasu wśród rówieśników. Do dyspozycji uczestników są sale ćwiczeń, rehabilitacja ruchowa na przyrządach, terapia zajęciowa, kuchnia i sala telewizyjna. Można skorzystać również z fachowego poradnictwa niemal w każdej sprawie. Często organizowane są imprezy okolicznościowe np. imieniny uczestników zajęć i spotkania z przyjaciółmi z podobnych placówek w Mielcu, Tarnobrzegu, Ropczycach, Dębicy, Rzeszowa. Zdarza się, że na tego rodzaju spotkaniach rodzą się nowe znajomości czy przyjaźnie” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Seniorzy mają też możliwość wzięcia udziału we wspólnych wyjazdach na wycieczki oraz do kina czy teatru. Uczestnikom zajęć w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego jest zapewniony transport samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki tego rodzaju aktywizacji starość, samotność i niepełnosprawność przestają być dokuczliwe, a podopieczni placówek mogą cieszyć się jesienią swojego życia. W obu placówkach zachowana jest niezależność. Udział w zajęciach jest dobrowolny.

Bliższych informacji na temat pracy i warunków uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w obu placówkach udzielają pracownice placówek:

Halina Cholewa – Dom Dziennego Pobytu nr telefonu – 14 – 670-20-51

Renata Plizga –  Dom Seniora nr telefonu – 14 – 681-61-66.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.