Previous
Next
Previous
Next

Przybierają rzeki – komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

herbjasłaW związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły od wczesnych godzin porannych, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że nastąpiło podniesienie poziomu wody na rzece Wisłoce, Jasiołce i Ropie. Miejscami zostały przekroczone stany ostrzegawcze z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. Powyższa sytuacja może spowodować, że wody powodziowe wystąpią z koryt rzecznych, natomiast pozostaną w międzywale.
Zbiornik Klimkówka na chwilę obecną posiada rezerwę powodziową w wysokości 10 mln m3. Średni dopływ do zbiornika wynosi ok. 25 m3/s, odpływ 4 m3/s. Wskazany odpływ dla obecnej sytuacji jest wartością bezpieczną dla Miasta Jasła.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle (MCZK) prowadzi całodobowy dyżur na potrzeby zarządzania kryzysowego (nr tel. 13 448 63 48). Ponadto wykonywane są zadania przewidziane do realizacji w ramach Planu Operacyjnego ochrony przed powodzią dla Miasta Jasła, mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla mieszkańców naszego miasta.
Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o zastosowanie się do wszelkich poleceń, komunikatów oraz informacji przekazywanych drogą elektroniczną, poprzez system SMS – Alert oraz megafony, a wydawane przez MCZK i pozostałe służby.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.