Previous
Next
Previous
Next

Wernisaż I Światowej Wystawy Lalek w Pilźnie

???????????????????????????????We wtorek 4 maja w Muzeum Lalek w Pilźnie odbył się wernisaż I Światowej Wystawy Lalek. Gościem honorowym wernisażu był Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec dr Werner Kölher. Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. W wernisażu udział wziął także poseł Jan Warzecha.
Wśród wystawionych eksponatów szczególną uwagę zwróciły dwie lalki imponujących rozmiarów. Obie były wysokości człowieka, z interaktywnymi twarzami odzwierciedlającymi emocje, ruch ust i oczu w trakcie opowiadania historii.
Jak podkreśla właścicielka muzeum – pani Zofia Bohaczyk, urządzenia multimedialne zainstalowane w Muzeum Lalek mają uatrakcyjnić wystawę poprzez inny rodzaj narracji i – jak można było zauważyć podczas wernisażu – robią to skutecznie. – Myśleliśmy, że zainteresuje to tylko młodsze pokolenie, ale wernisaż pokazał, że do zabawy dały się wciągnąć osoby dorosłe, żywiołowo reagując na kwestie wypowiadane przez multimedialne lalki – mówi pani Zofia. – Dialog pomiędzy postaciami Damy i Żołnierza jest opowieścią o nich, ale tak na prawdę historią lalki.
Jak zaznacza właścicielka Muzeum, w skomputeryzowanym, kształtowanym przez media świecie, zastosowanie nowoczesnej formy przekazu do tak tradycyjnego eksponatu jak lalka, na zasadzie kontrastu wzmaga zainteresowanie niszowym tematem lalkowym. Multimedia zostały sfinansowane z funduszy Regionalnej Grupy Działania „Liwocz” z Brzysk.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy Państwa Bohaczyków już od wielu lat pilźnieńskie Muzeum Lalek umożliwia nie tylko dzieciom, ale i dorosłym przeniesienie się w świat bajek, poznanie procesu tworzenia lalek – jednego z najważniejszych elementów kojarzących się z naszym dzieciństwem, latami radości i beztroski. Muzeum znane jest nie tylko w naszym powiecie i województwie, ale także w całym kraju. Lalki z kolekcji Państwa Bohaczyków niejednokrotnie biorą udział w ogólnoświatowych wystawach.
źródło www.janwarzecha.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.