Previous
Next

Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia

6 stycznia 2016 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz trzeci ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Nade wszystko miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie”.
Msza św. poprzedzająca wymarsz orszaku rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak wyruszy z Ronda im. Ks. Józefa Leśniowskiego i podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, orszakStrażacką oraz Rzeszowską do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.
Na trasie orszaku będziemy świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Spotkanie Trzech Króli (Rondo ks. J. Leśniowskiego)
Scena II – W pałacu Heroda (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala)
Scena III – Walka Dobra ze Złem (plac przy ul. ks. Nosala – naprzeciwko „Czerwonej Torebki”)
Scena IV – Na polu pasterzy (skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Rzeszowską)
Scena V – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)
Zapraszamy do wspólnego kolędowania mieszkańców miasta Dębicy i  powiatu dębickiego. Przyjdźmy całymi rodzinami, by przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia wziąć udział w tych niepowtarzalnych ulicznych jasełkach. Organizatorami orszaku są  Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Dębica oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.