Previous
Next
Previous
Next

W poszukiwaniu instruktorskiego Świętego Graala

16_pwd_1W ostatni weekend, 5-7 lutego 2016r., zakończył się kurs przewodnikowski „Excalibur” organizowany przez Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Dębica. W trzech częściach kursu przygotowującego do roli instruktora ZHP  wzięło udział 35 osób z Dębicy, Krosna, Pilzna, Przemyśla, Rzeszowa i Tarnowa.
– Kurs przewodnikowski to pierwsze i podstawowe szkolenie przyszłej kadry instruktorskiej ZHP. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant kursu – Podczas różnych zajęć poruszany jest szereg tematów związanych ze sferami pracy wychowawczej. W programie kursu znajdują się m.in. treści dotyczące umiejętności interpersonalnych, planowania pracy, technicznych spraw związanych z prowadzeniem drużyny harcerskiej (dokumentacja, finanse, promocja, współpraca z otoczeniem), ogólnej wiedzy instruktorskiej, przepisów dot. bezpieczeństwa oraz rzecz jasna metody harcerskiej i metodyk prac w poszczególnych grupach wiekowych.
Kurs zorganizowano w konwencji legend arturiańskich, uczestnicy przygotowali stroje nawiązujące do legend o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, wzięli udział w uczcie na zamku Camelot i opracowali własne legendy rycerskie. Szkolenie odbyło się w trzech weekendowych częściach na przestrzeni stycznia i lutego, zlokalizowanych w dębickich szkołach.
Szkolenie się zakończyło, do roli instruktorskiej przygotowano 35 osób z terenu Chorągwi Podkarpackiej ZHP i nie tylko. Za najlepsze wyniki podczas kursu wyróżniono trzy osoby – Wiktorię Urban, Annę Szyszkę i Katarzynę Lorek.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.