Previous
Next
Previous
Next

Strażnicy Miejscy zatrzymali nożownika

12794706_579341158890256_4223701579613547780_o26 lutego o godzinie 20.45 na ul. Mościckiego w Dębicy, w pobliżu firmy motoryzacyjnej Straż Miejska zatrzymała mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Mężczyzna nie reagował na polecenie zejścia ze środka drogi i oddania noża. Strażnicy Miejscy po wyjściu z samochodu służbowego obezwładnili mężczyznę i odebrali mu nóż. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja której strażnicy przekazali mężczyznę.
We wtorkowy wieczór, patrolując ulice strażnicy zauważyli mężczyznę idącego środkiem drogi. Po zbliżeniu się do niego okazało się, że ma ze sobą nóż kuchenny.
„Strażnicy wezwali mężczyznę do zejścia z drogi i odrzucenia niebezpiecznego przedmiotu, jednak mężczyzna nie reagował na polecenia. Strażnicy wysiedli z pojazdu i obezwładnili podejrzanego. Odebrali mu nóż i chcieli go wylegitymować. Mężczyzna nie okazał jednak żadnego dokumentu ani nie podał danych osobowych. Nie wyjaśnił też powodu posiadania noża w ręce w miejscu publicznym” – mówi Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej w Dębicy.
Zatrzymany zachowywał się agresywnie, żądał oddania noża i używał w stosunku do strażników znieważających słów oraz gróźb. Próbował się oddalić, jednak po krótkim pościgu został ponownie zatrzymany. W związku z zaistniałą sytuacją, strażnicy obezwładnili go używając siły fizycznej i kajdanek. Następnie przekazali go patrolowi Policji do dalszych czynności służbowych.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.