Previous
Next

Akt Konstytucji 3 maja w Muzeum Regionalnym

akt-konstytucji-3-maja-w-muzeum-regionalnymZ okazji 225. rocznicy podpisania Konstytucji 3 maja, w dniach od 1 do 3 maja w Muzeum Regionalnym w Pilźnie będzie można obejrzeć faksymile oryginału Ustawy Rządowej, uchwalonej na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku.
Jest to wierne, ręcznie wykonane, odtworzenie aktu konstytucji, z zachowaniem identycznego stylu, języka, grafiki, a nawet charakteru pisma oraz podpisów i pieczęci identycznych z oryginałem.
Muzeum prezentować będzie eksponat dzięki uprzejmości Publicznego Gimnazjum w Pilźnie. Jest to bowiem dar od marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego przekazany szkole za pośrednictwem poseł Renaty Butrym, z okazji nadania szkole imienia Obrońców Ojczyzny.
W weekend majowy Muzeum Regionalne w Pilźnie czynne jest: 1 maja (niedziela), od 10:00 do 14:00, 2 maja (poniedziałek) od 8:00 do 15:00 oraz 3 maja (wtorek) od 9:00 do 12:00.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.