Previous
Next

Dębickie Dyktando 2016 rozstrzygnięte

W???????????????????????????????sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy ogłoszone zostały wyniki konkursu ortograficznego Dębickie Dyktando 2016. Laureatom konkursu gratulacje i nagrody wręczyli: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz dyrektor SP nr 2 Dorota Piękoś.

W tegorocznym dyktandzie wzięło udział ponad 60 osób w gronie których znaleźli się uczniowie dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz osoby dorosłe, które chciały sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Organizatorami dyktanda był Miejski Zarząd Oświaty i Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy. Podobnie jak w latach wcześniejszych konkurs miał na celu propagowanie umiejętności stosowania zasad ortografii, doskonalenie poprawności ortograficznej i rozwijanie zainteresowań kulturą polską. Dla wielu uczestników konkursu była to także zabawa podczas której mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne.

Autorkami tegorocznego dyktanda były podobnie jak w latach ubiegłych nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy: Dorota Piękoś, Ludmiła Szewczyk  i Beata Sroczyńska. Tekst dyktanda został stworzony na podstawie fragmentu powieści „Dzikowy Skarb” Karola Bunscha i był  związany z 1050 rocznicą chrztu Polski. Obok najliczniej reprezentowanej grupy uczniów, których było blisko 40 swoich sił w dyktandzie spróbowali m.in. dyrektorzy dębickich szkół oraz jednostek Urzędu Miejskiego.

W gronie laureatów którzy z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka, zastępcy burmistrza Wojciecha Iwasieczki, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy Doroty Piękoś i dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka odebrali nagrody i gratulacje znaleźli się:

W kategorii szkół podstawowych :
1. Katarzyna Kądzielawa – SP 12,
2. Aleksandra Śliwa – SP 5,
3. Jakub Bielatowicz – SP 8.

W kategorii gimnazjów:
1. Gabriela Kędzior – MG 3,
2. Zuzanna Grecka – Gimnazjum Dwujęzyczne,
3. Magdalena Świerk – MG 2.

W kategorii nauczyciele i pozostali uczestnicy w gronie nagrodzonych znaleźli się także : Magdalena Opiela, Alicja Prus i Dorota Batko.

Nagrody dla laureatów dyktanda ufundowali: Śnieżka Fabryka Farb i Lakierów, T.C. Dębica, Arkus & Romet Group oraz  Urząd Miejski w Dębicy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.