Previous
Next

Dotacje na remonty kościołów

dotacje-na-remonty-kosciolowWojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu przyznał dotacje na prowadzenie prac remontowo-konserwatorskich w 2016 roku. Ze wsparcia finansowego skorzysta czterech wnioskodawców z terenu gminy Pilzno.
Najwięcej, bo 80 tys. zł pozyskał zakon karmelitów. Środki zostaną przeznaczone na renowację murów przyziemia wraz z izolacją przeciwwilgociową i drenażem opaskowym. Parafia w Machowej otrzyma 50 tys. zł na wymianę starej instalacji elektrycznej, montaż instalacji alarmowej, p.poż i antywłamaniowej.
Dotację przyznano także parafii w Łękach Górnych. Kwota 20 tys. zł będzie wykorzystana na prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym i ławie kolatorskiej.
Konserwację polichromii malowidła na ścianie wschodniej i ambony przewidziano w kościele w Zwierniku. Wysokość dotacji wynosi 15 tys. złotych.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.