Previous
Next

Strażacka Majówka w Nagawczynie

13077022_1219461098064838_280175133092588216_nW Sobotę 7 maja br., na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica tj.: Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym „Moje Boisko ORLIK 2012” w Nagawczynie odbyła się I Majówka Strażacka. Organizatorami Majówki była Ochotnicza Straż Pożarna w Nagawczynie oraz Grupa „Razem dla Nagawczyny”. Imprezę swoim patronatem objął Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz.

Podczas Majówki zorganizowano turniej piłki nożnej dla jednostek OSP Gminy Dębica, w którym wzięło udział 6 jednostek: OSP Nagawczyna, OSP Brzeźnica Wola, OSP Pustków Krownice,
OSP Pustynia, OSP Braciejowa, OSP Podgrodzie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Pani Agata Wiater z Grupy „Razem dla Nagawczyny”, Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek, Dyrektor Zespołu Szkół w Nagawczynie – Małgorzata Godek, przedstawiciel firmy OLIMP Laboratories – Sławomir Wolski, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka” w Nagawczynie – Sylwia Chwistek oraz Radni Gminy Dębica: Tadeusz Szerszeń i Adam Świętoń, życzący wszystkim zawodnikom dobrych wyników oraz udanej zabawy.

Zanim jednak jednostki OSP przystąpiły do turnieju, rozegrano mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Firmy Olimp Laboratories – głównego sponsora I Majówki Strażackiej , a reprezentacją wszystkich jednostek OSP, w którym lepsi okazali się zawodnicy Olimpu, wygrywając 3:2.

Po rozegraniu meczu pokazowego wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym. Pierwsze podanie turnieju przypadło Wójtowi Gminy Dębica, który w sportowy sposób rozpoczął zmagania na boisku.

W rozgrywanych meczach nie brakowało ciekawych akcji, wielu emocji oraz ładnych goli. W finałowym meczu spotkały się reprezentacje OSP z Brzeźnicy Wola i OSP Pustynia, w którym lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy z Brzeźnicy Woli, pokonując Pustynię 2:1 i tym samym triumfując w całym turnieju.

Zespoły, które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Firmę Olimp Laboratories. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Zastępca Wójta Gminy Dębica – Zdzisław Siwula, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz przedstawiciel Firmy Olimp Laboratories – Sławomir Wolski.

Podczas gdy na boisku rozgrywane były mecze, najmłodsi uczestnicy Majówki mieli okazję wziąć udział w szeregu atrakcji i konkurencji sportowych tj.: malowanie twarzy, quizy, rzut kółkiem do celu, strzelanie z sikawki do balonów, które dodatkowo umilały czas podczas Strażackiej Majówki.

Dodatkowo, organizatorzy Majówki przygotowali dla wszystkich jej uczestników Grill, z którego serwowano pyszne kiełbaski, nadając całej imprezie charakteru pikniku, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie, spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Wiater z Grupy „Razem dla Nagawczyny” oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagawczynie za organizację tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję że w przyszłym roku Strażacka Majówka będzie równie udana jak tegoroczna.

Dziękujemy również Firmie Olimp Laboratories, która ufundowała nagrody dla uczestników Majówki.

Poniżej przedstawiamy wyniki Turnieju OSP

Grupa A

– OSP Brzeźnica Wola

– OSP Pustków Krownice

– OSP Nagawczyna

Grupa B

– OSP Podgrodzie

– OSP Pustynia

– OSP Braciejowa

1. OSP Brzeźnica Wola – OSP Pustków Krownice 3:0

2. OSP Podgrodzie – OSP Pustynia 0:1

3. OSP Brzeźnica – OSP Nagawczyna 1:1

4. Osp Pustynia – OSP Braciejowa 2:0

5. OSP Pustków Krownice – OSP Nagawczyna 0:2

6. OSP Podgrodzie – OSP Braciejowa 2;4

Mecz o 5 miejsce : OSP Pustków Krownice – OSP Braciejowa 1:5

Mecz o 3 miejsce: OSP Nagawczyna -OSP Braciejowa 3:2

Mecz o 1 miejsce: OSP Brzeźnica Wola – OSP Pustynia 2:1

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.