Previous
Next

Wiosenne Mistrzostwa MKP Bobry Dębica

fot-059W miniony weekend na miejskim basenie 50 m odbyły się Wiosenne Mistrzostwa w pływaniu zorganizowane przez Klub „Bobry” Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, pod patronatem burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział łącznie 65 Klubów pływackich, w tym 1 klub z Holandii – 540 zawodników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych, co uczyniło dębickie zawody jednymi z największych w Polsce.

Zawodnicy Bobrów zdobyli 8 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Aż cztery razy na podium stawał Kacper Marszałek w tym 2 razy na jego najwyższym stopniu za konkurencje 50 m stylem dowolnym i motylkowym, srebrny medal wywalczył na dystansie 100 m stylem dowolnym, a brązowy na 100 m stylem motylkowym. W zawodach tych udział wzięli najmłodsi pływacy uczęszczający na zajęcia w dębickich Bobrach, na co dzień trenujący pod okiem Bartłomieja Kołodzieja. Mimo dużego stresu i emocji podołali trudnemu zadaniu i zaprezentowali się znakomicie. Dwa złote medale zawisły na szyi naszej najmłodszej zawodniczki, 8-letniej Patrycji Bassara, która wywalczyła je pokonując dystanse 100 oraz 200 m stylem grzbietowym. Drugą pozycję i tym samym srebrny medal zdobył 10-letni Bartosz Herduś na dystansie 100 m stylem klasycznym, a 9-letni Miłosz Grzyb stanął na trzecim stopniu podium po przepłynięciu 200 m stylem grzbietowym.

Wszyscy najmłodsi zawodnicy w każdych zawodach poprawiają swoje rekordy życiowe co dobrze wróży na przyszłość. Dzieci uczęszczają 3 razy w tygodniu na zajęcia klubu MKP BOBRY, co wiąże się z dużymi wyrzeczeniami zarówno ze strony ich rodziców jak i samych zawodników. Tym bardziej cieszą osiągane przez nich sukcesy” – mówi Magdalena Sroczyńska, prezes MKP Bobry.

W tegorocznej edycji Wiosennych Mistrzostw MKP Bobry wzięły udział kluby z czołówki polskich klubów pływacki, które były reprezentowane przez wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski.

Zarząd MKP Bobry składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację zawodów. Szczególne podziękowania należą się Prezesowi firmy Ventor oraz Olimp Labs i TC Dębica oraz TYR Polska za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.