Previous
Next

Szkolenie dębickich nauczycieli na wypadek zagrożenia terrorystycznego

???????????????????????????????Kilkudziesięciu dyrektorów i nauczycieli z dębickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Dębicy szkoleniu nauczycieli na wypadek wtargnięcia agresywnego napastnika do szkoły. Szkolenie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Dębicy.

Policjanci dębickiej komendy od 11 kwietnia br. prowadzili szkolenia z udziałem dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz pedagogów ze wszystkich placówek oświatowych działających na terenie powiatu dębickiego. Podczas szkolenia oficer prasowy KPP w Dębicy mł. asp. Jacek Bator i dwaj inni funkcjonariusze policji przedstawili prezentację która wskazywała jak dyrektor czy nauczyciel powinien się zachować w chwili zagrożenia.

Przykładowy, zaprezentowany podczas szkolenia film dotyczył wtargnięcia do szkoły mężczyzny z bronią palną. Obraz tej sytuacji podpowiadał, jak zminimalizować zagrożenie. Agresywne, brutalne zachowanie napastnika wzbudziło wiele emocji u oglądających. Omówione zostały schematy postępowań podczas podobnego zdarzenia, które rozwiały wiele wątpliwości osób uczestniczących w szkoleniu. Policjanci prowadzący szkolenie zwrócili uwagę na wykazanie czujności i zwrócenie uwagi na osoby przejawiające niepokojące zachowania. Celem przeprowadzonego szkolenia jest poprawa bezpieczeństwa w szkołach w szczególności poprzez przekazanie dyrektorom oraz ich współpracownikom niezbędnej w tym temacie wiedzy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.