Previous
Next
Previous
Next

Tomasz Poręba: Modernizacja linii kolejowej Dębica-Mielec-Ocice wśród głównych priorytetów inwestycyjnych PKP PLK

Tomasz Poręba i Mirosław PawłowskiEuroposeł Tomasz Poręba spotkał się z prezesem Polskich Kolei Państwowych Mirosławem Pawłowskim i dyrektorem ds. inwestycji Polskich Linii Kolejowych Włodzimierzem Żmudą. „Spotkanie potwierdziło, że są środki i wola PKP do realizacji jednej ze strategicznych inwestycji kolejowych PLK, jaką jest linia L-25 Dębica-Mielec-Ocice” – mówi europoseł PiS.
Tomasz Poręba przypomina, że kilka lat temu wspólnie z marszałkiem Władysławem Ortylem, zorganizowali dużą konferencję poświęconą przyszłości linii kolejowej L-25, w wyniku której udało się przygotować studium wykonalności, które „było fundamentem wszystkich planów mających na celu modernizację tego połączenia kolejowego”. Przygotowano również montaż finansowy tej inwestycji, która finansowana będzie z dwóch źródeł: z Programu Polska Wschodnia i Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie trwają prace nad dwoma dodatkowymi studiami wykonalności, których finalizacja jest planowana na koniec tego roku. Rzeczą najistotniejszą jest, że modernizacja linii L-25 znajduje się na liście głównych inwestycji priorytetowych PKP PLK. Ta inwestycja jest traktowana priorytetowo przez władze województwa podkarpackiego, które w osobie marszałka Ortyla wielokrotnie potwierdzały gotowość do jak najszybszego uruchomienia prac modernizacyjnych na tej linii.
W przyszłym roku rozpocznie się procedura przetargowa a realne rozpoczęcie modernizacji linii Dębica-Mielec-Ocice przewidziane jest na rok 2018.
„Zaproponowany przeze mnie i marszałka Ortyla montaż finansowy dla rewitalizacji linii L-25, w ramach którego projekt będzie finansowany z Programu Polska Wschodnia i Regionalnego Programu Operacyjnego, spotkał się z bardzo dużą przychylnością władz PLK. Inwestycja znajduje się na liście głównej PLK do realizacji w najbliższych latach. Jestem przekonany, że kolej wróci do Mielca, co na pewno przyczyni się do rozwoju miasta i północnej części województwa. Bardzo istotne jest również, że w ramach inwestycji znajdą się także pieniądze na bocznicę w Mielcu i terminal LHS (tzw. szeroki tor) w Woli Baranowskiej, co umożliwi rozwój wymiany handlowej ze wschodem” – mówi Tomasz Poręba.
Jutro w Rzeszowie z inicjatywy marszałka Ortyla odbędzie się w Rzeszowie duża konferencja na temat przyszłości kolei na Podkarpaciu z udziałem wiceministra transportu Piotra Stommy i wysokich przedstawicieli PKP PLK, podczas której modernizacja linii Dębica-Mielec-Ocice będzie jednym z wiodących tematów.
Na zdjęciu: Europoseł Tomasz Poręba i Prezes PKP Mirosław Pawłowski

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.