Previous
Next

Za 160 mln zł firma Hutchinson wybuduje fabrykę w Zawadzie

2Resized_20160520_120404Dziś (piątek, 20 maja br.), podczas spotkania z przedstawicielami Powiatu Dębickiego i Gminy Dębica w Krakowie, firma Hutchinson Poland sp. z o.o. oficjalnie potwierdziła zamiar uruchomienia zakładu produkcyjnego wraz z laboratorium w Zawadzie koło Dębicy. Fabryka zostanie wybudowana w dwóch etapach nakładem 160 mln zł.
– Szczególne podziękowania chciałbym skierować do pana Mateusza Paska, wicestarosty Powiatu Dębickiego. Zespół, na którego stał czele, okazał się niebywale zaangażowany i profesjonalnie przygotowany do rozmów na temat lokalizacji nowej fabryki – informuje Piotr Gąska, BSS Vice President – European Division Hutchinson Poland sp. z o.o. – Podziękowania składamy również na ręce wójta gminy Dębica, pana Stanisława Rokosza, który miał bardzo duży wpływ na wybór miejsca naszej inwestycji.
Hutchinson jest grupą o światowym formacie, liderem w branży samochodowej, przemysłowej i lotniczej. Działa w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz na Dalekim Wschodzie. Powierzchnia zakładu produkcyjnego w Zawadzie (Gmina Dębica) ma wynieść 20 000 m kw. Zatrudnienie w fabryce znajdzie docelowo blisko 700 osób (w pierwszym etapie 280 pracowników). Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na lipiec 2017 r.
– Za namową pana Wicestarosty, wyrażamy również chęć nawiązania współpracy ze szkołami zawodowymi w powiecie dębickim w celu utworzenia klas patronackich, które będą kształcić naszych przyszłych pracowników – dodaje Vice President Piotr Gąska.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.