Previous
Next

Kolejne odwołanie starosty Reguły?

IMG_6695W najbliższy czwartek odbędzie się sesja Rady Powiatu Dębickiego na której ma odbyć się głosowanie nad udzieleniem absolutorium staroście za rok 2015. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jej przebieg może być burzliwy a Andrzej Reguła znów może obawiać się o stanowisko.
Ostatnie wydarzenia w starostwie, zwłaszcza w sprawach personalnych, podnoszą doprowadzają niemal do wrzenia część radnych. Chodzi o ewentualne zatrudnienie odwołanego z szefa KRUS w Rzeszowie Wiesława Ladę w starostwie. Niczego złego w tym nie widzi radny Zbigniew Żabicki, obecnie reprezentujący PSL,  który otwarcie mówił w rozmowie z nami, że „to nic złego podać rękę koledze, który jest w kłopocie”.  Kolegą w kłopocie był jakiś czas temu Paweł Jarosz, również członek PSL, który stracił pracę jako szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy, ale szybko znalazł ją w strukturach dębickiego ZOZ. Oliwy do ognia dolała sprawa powołania na dyrektora I LO w Dębicy męża radnej Danuty Klabachy, także z PSL, – Leszka Klabachy. Wiele wskazuje, na to, że z koalicji może wyłamać się Roman Ciszek, radny PO, który na dyrektorskiej posadzie w I LO widziałby Annę Wilczyńską. Sprawa ta wyraźnie wpłynęła na pogorszenie stosunków pomiędzy nim a wicestarostą Mateuszem Paskiem, które przeszły z fazy „dozgonnej przyjaźni” do otwartej niechęci.  Niepewny jest głos Stanisława Skawińskiego, który z wielką dociekliwością patrzy na działania obecnego zarządu i wiele ma mu do zarzucenia.
Z pewnością głosować przeciw będą radni opozycji czyli PiS i Wspólnoty Ziemi Dębickiej.
Radny Piotr Chęciek, radny PiS, z nie ukrywaną ironią mówi, że poprze w głosowaniu wniosek o udzielenie absolutorium  Andrzejowi Regule. -Nie jest ważne, że nie realizuje się suto opłaconej strategii rozwoju powiatu, że za bezcen oddało się szkołę w Jodłowej, że lekką ręką rozdaje się stanowiska – ironizuje Chęciek. Ja poprę starostę bo jest miły, sympatyczny, często się uśmiecha a wszystko, jego zdaniem,  idzie w dobrym kierunku. 
Usiłowaliśmy się skontaktować ze starostą Andrzejem Regułą aby porozmawiać o nadchodzącej czwartkowej sesji, ale nie odbierał od nas telefonu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.