Previous
Next

Szkoły z Chotowej i Woli Wielkiej Lokalnymi Bohaterami

Spotkanie Lokalnych Bohaterów16 czerwca w Bielsku-Białej odbyło się Spotkanie lokalnych bohaterów – laureatów pierwszej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz 13. edycji programu edukacyjnego Tesco dla Szkół. Podczas wydarzenia aż 5 organizacji pozarządowych oraz 5 zespołów uczniów z okolicznych szkół celebrowało swoje zwycięstwo.
W czwartkowy poranek pasaż Tesco przy ulicy Warszawskiej 180 na dwie godziny stał się miejscem spotkania lokalnych bohaterów. Każdy z gości pasażu mógł przyjść i osobiście uścisnąć rękę nagrodzonym w programie „Decydujesz, pomagamy” organizacjom pozarządowym oraz uczniom, którzy w ramach programu Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” odzyskiwali, zatraconą przez świat przyszłości, wiedzę o produkcji żywności. Podczas gali uczniowie wzięli udział w quizach oraz warsztatach kulinarno-naukowych, a zwycięskie organizacje otrzymały czek na realizację swoich projektów. Wśród świętujących gości nie zabrakło także reprezentanta Miejskiego Kuratorium Oświaty, pani Bożeny Graboń oraz Głównego specjalisty ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, pani Katarzyny Błaszczyk-Domańskiej.
Spotkanie Lokalnych Bohaterów_2
Tesco „Decydujesz, pomagamy”
Organizacje pozarządowe z całej Polski nadesłały ponad 1000 zgłoszeń do najnowszego programu
z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizowanego przez Tesco oraz Fundację Tesco Dzieciom. Celem projektów było zwrócenie uwagi i odpowiedzenie na największe potrzeby danej społeczności. Wnioski wybrane przez jury zostały oddane pod głosowanie mieszkańców, aby to właśnie oni wybrali, jaki projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. W sumie w całej Polsce oddano ponad 5 milionów głosów oraz przyznano 160 grantów. Wśród grupy zwycięzców nagrodzonych podczas gali znaleźli się:
Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne
Stowarzyszenie „Służba Świętego Łazarza – LAZARUS”
Stowarzyszenie „Szansa”
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Można inaczej”
Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”
Spotkanie Lokalnych Bohaterów to również podsumowanie rywalizacji uczniów biorących udział
w konkursie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Tematyka tegorocznej edycji konkursu skupiła się wokół produkcji i pochodzenia żywności. Uczniowie wcielili się w rolę Agentów F.O.O.D., których zadaniem było ocelanie przyszłości od niewiedzy, w jaki sposób powstaje żywność. Po wykonaniu wymagających misji i rozwiązaniu zawiłych zagadek, świat przyszłości został uratowany, a dzielni agenci oczywiście nagrodzeni. Nagrody oraz wyróżnienia otrzymały następujące placówki:
Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej
Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach
Zespół Szkół w Chotowej
Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej
Szkoła Podstawowa nr 9 w Żywcu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.