Previous
Next

Działo się , oj działo – X MISTRZOSTWA PODKARPACIA W PŁUKANIU ZŁOTA

DSC_876410 lipca 2016r. odbył się w Gumniskach X Festyn Kulturalno-Rekreacyjny pod nazwą „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Patronat Honorowy nad jubileuszową edycją wydarzenia objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Złotym Sponsorem po raz kolejny została Firma Jubilerska GÓRECKI z Dębicy. Imprezę rozpoczął koncert  Orkiestry Dętej Gminy Dębica, jednocześnie przybyli goście mogli oglądać występy sekcji mażoretkowej.
Podczas tegorocznych zawodów Gumniska przeniosły się do odległych czasów średniowiecza. W ten klimat wprowadziła uczestników krótka scenka rodzajowa, po której nastąpiło powitanie przybyłych gości przez Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Janusza Gwoździa. Następnie Wielki Mistrz Bractwa Płukaczy Złota pan Zbigniew Soja otworzył Mistrzostwa i zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w zawodach. Przed rozpoczęciem zawodów Członkowie Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi przeszkolili uczestników zawodów. Każdy uczestnik szkółki otrzymał pamiątkowy „Certyfikat Płukacza Złota”.
DSC_7942Po emocjonujących zawodach zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
Złoty Powiat – Starostwa Województwa Podkarpackiego
I miejsce – Starostwo Powiatu Krośnieńskiego
II miejsce – Starostwo Powiatu Dębickiego
III miejsce – Starostwo Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego
IV miejsce – Starostwo Powiatu Strzyżowskiego
V miejsce – Starostwo Powiatu Rzeszowskiego
VI miejsce – Urząd Miasta Rzeszów
Samorządowcy kontra Organizacje Pozarządowe
I miejsce – Stowarzyszenie Głobikowa
II miejsce – Ruch Integracji Społecznej
III miejsce – Miasto Rudki – Ukraina
Kobiety kontra Mężczyźni
I miejsce – Alfred Przydział
II miejsce – Edyta Kononowicz
III miejsce – Łukasz Asyngier
Rodzinne potyczki
I miejsce – Natalia, Gabriela, Jakub i Sławomir Wójcik
II miejsce – Urszula, Jakub, Daniel i Mariusz Pasik
III miejsce – Dorota, Kacper, Krzysztof i Natalia Skóra
DSC_9069Zawodnikom podczas rywalizacji oraz zgromadzonej publiczności towarzyszyła energiczna, słowiańska muzyka w wykonaniu zespołu SŁOWIANY. Na ten średniowieczny turniej przybyli również rycerze. Publiczność oglądała z entuzjazmem kaskaderskie i zręcznościowe umiejętności grupy Blizzard – Bartosza Gadziomskiego w pokazach konnych jazdy lekkiej i ciężkiej.  Nietuzinkową atrakcją był piec dymarski, który dzień wcześniej został zbudowany przez ekipę Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich z Nowej Słupi. W czasie imprezy można było przyglądać się jak wyglądał historyczny proces wytopu żelaza. Rozbawioną publiczność zgromadził przed sceną koncert gwiazdy wieczoru – Zespołu POWER PLAY.
W czasie imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadziło zbiórkę na rzecz dzieci niepełnosprawnych, w tym chorych na mukowiscydozę. W samych licytacjach uzyskano 1702 zł.
Na Festynie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy zapewnili kącik plastyczny, kule wodne oraz dmuchane zjeżdżalnie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem MEGA.
Serdeczne Podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do:
Firmy Górecki – Biżuteria z klasą
Firmy Handlowo Usługowej TRANSKOP z Dębicy
Przedsiębiorstwa Handlowego AUTOZBYT z Dębicy
Firmy Remontowo-Budowlanej MAR-MAR z Paszczyny
Firmy Załadunek Usługi Handel „G-Krusz” z Jaworza Dolnego
Sklepu Lewiatan Minimarket z Brzeźnicy
Firmy EPX Architektura Ogrodowa z Pustkowa
Firma Handlowo-Usługowa Morena z Gumnisk

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.