Previous
Next

Filmy i rozmowy o Otto Schimku

Reżyser Dawid Szpara i odtwórca głównej roli Dawid Borszowski uczestniczyli w projekcji filmu „Otto Schimek – wierny sumieniu”. Fabularyzowany dokument przedstawia losy młodego austriackiego żołnierz, który został rozstrzelany 14 listopada 1944 w Lipinach prawdopodobnie za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach.
Projekcja przyciągnęła wiele osób w różnym wieku. Po seansie w Domu Kultury widzowie mieli okazję do wymiany opinii z reżyserem i aktorem. Dawid Szpara podziękował burmistrz Pilzna za wsparcie udzielone przy realizacji obrazu będącego połączeniem dokumentu historycznego ze scenami fabularyzowanymi. Wkrótce film ma trafić do szerszej publiczności za sprawą emisji w kanałach TVP.
pilzno1
 
źródło;Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.