Previous
Next

Koncert: Face Of Hate, Malchus, Steel Velvet

W ostatnią sobotę lipca na dębickim Rynku będzie głośno, w muszli koncertowej zagrają grupy Face Of Hate, Malchus i Steel Velvet. Koncert rozpocznie się o godz.19.30.
Krótko o zespołach ;
FACE OF HATE
Face of Hate to zespół pochodzący z Dębicy, grający mieszankę szeroko pojętej muzyki metalowej. Początki działalności datuje się na wrzesień 2009 roku. W 2012 r. zespół nagrał EP „The Darkest Hour” (do odsłuchania na YouTube’owym kanale zespołu). Jesienią 2014 r. zespół nagrał debiutancki album „(In)Sanity”, który obecnie promuje. Całą płytę można odsłuchać na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/FaceOfHateOfficial). Po ponad roku przerwy w koncertowaniu w swoim rodzinnym mieście zespół wraca na dębicką scenę z nowym frontmanem. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów zagranych na lokalnych scenach, a także na nieco większych festiwalach. (Cieszanów Rock Festiwal, Czad Festiwal).
MALCHUS
Swoją muzyką przeworski Malchus zabiera słuchaczy w dźwiękową podróż po zakamarkach sfrustrowanej duszy młodego Polaka. Muzycznie nie daje się zamknąć w ścisłych ramach mocnego grania. W metalowo – hard corowe riffy muzycy wplątują podniosłe, patetyczne i wpadające w ucho melodie. Ich utwory można porównać do filmów akcji, przy których nie można popaść w monotonie. Teksty dotyczą sfery duchowej, a dokładnie wewnętrznej walki z przeciwnościami dnia codziennego.
Podczas swojej 10 letniej działalności, Malchus zdobywał doświadczenie koncertowe na różnego rodzaju scenach. Grali m.in. koncerty klubowe, charytatywne, juwenalia oraz festiwale międzynarodowe m.in. Elements of Rock w Szwajcarii, Slot Art. Festival w Lubiążu, Fryyfest w Nove Mesto Pod Smrkem w Czechach.
Grupa ma na koncie cztery albumy: Didymos (Soundmass, 2010) Caput Mundi (Katolik, 2011) Metanoia (Dobry Towar, 2012) Dom Zły (Nasz Sklep, 2014). Krążki gościły na antenach różnych rozgłośni radiowych. W Polsce utwory były prezentowane m.in w programach Jerzego Szlachty „Rock Radio” w Radiu Rzeszów oraz „Ossobliwości Muzyczne” Wojciecha Ossowskiego w Programie Trzecim Polskiego Radia. W 2011 roku płyta „Caput Mundi” została nominowana w plebiscycie polskiego Radia Rzeszów „Werbel” na najlepszą płytę Podkarpacia.
STEEL VELVET
Steel Velvet to hard rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie(woj. Podkarpackie). Muzyka grupy to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat ’70 i ’80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi, DIO czy Rainbow.
Grupa od początku swojej działalności zagrała mnóstwo koncertów w całej Polsce, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Mech, Oddział Zamknięty, Budka Suflera, Turbo czy Złe Psy.
W swoim dorobku fonograficznym posiada „Demo 2009”, debiutancką płyte „LuZ” z 2011 roku, singiel „Zostaw mnie”, płytę „Chwila”, po której zespół został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych jako „Nowa nadzieja polskiego hard rocka”, a sam album dotarł do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2014. Aktualnie Steel Velvet wydaje koncertowy album „Live”, który został nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów.
koncert
źródło; MOK Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.