Previous
Next

Pielgrzymi ŚDM w Pustkowie

W czwartek 21 lipca 2016r. gościliśmy młodzież przybyłą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. W ramach Dnia Turystycznego pielgrzymi poznawali dziedzictwo kulturowe i historyczne regionów, w których zostali ulokowani na czas Tygodnia Misyjnego. Miejscem, które odwiedzili na terenie Gminy Dębica była Góra Śmierci wraz z Ekspozycją Historyczno-Dydaktyczną w Pustkowie-Osiedlu. Oprócz młodzieży z Polski przybyli goście z Czech, Chorwacji, Niemiec, Boliwii i Peru. W sumie Górę Śmierci oraz Ekspozycję w Pustkowie zwiedziło około 1200 pielgrzymów. Przybliżono im historię obozu w Pustkowie oraz Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania. Przewodnicy kładli nacisk na to aby młodzież opuszczając to miejsce miała świadomość, jaki jest cel Ekspozycji, a więc upamiętnienie martyrologii i przypomnienie losów tysięcy ofiar więzionych w obozach pracy przymusowej w Pustkowie. Ma służyć nie tylko przekazywaniu wiedzy na temat tego co tutaj się wydarzyło, ale głównie ma wpływać na świadomość ludzi młodych, uczyć tolerancji i szacunku do życia drugiego człowieka. Ma nieść ze sobą przesłanie: Nigdy więcej wojny!
DSC_0289 DSC_0215
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.