Previous
Next

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” po raz piąty

S03840382 września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk uroczyście wręczy plecaki uczniom pierwszych klas dębickich szkół podstawowych. Akcja połączona z programem artystycznym propagującym bezpieczeństwo na drodze rozpocznie się na dębickim Rynku o godzinie 10.00.

Każdy pierwszoklasista otrzyma plecak z wyposażeniem, w skład którego wejdą: elementy odblaskowe (kamizelki odblaskowe, odblaski na plecak, worki odblaskowe na obuwie), piórnik, pióro kulkowe ze zmazikiem, zeszyty oraz broszury promujące zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.
Plecaki i ich wyposażenie zostaną sfinansowane przez Firmę Oponiarską Dębica S.A., Fabrykę Farb i Lakierów „Śnieżka”, Ban-Kor-Bet i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, która w tym roku jest organizowana już po raz piąty  propaguje wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz uświadamia, z jakimi  zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Bogaty program edukacyjny ma na celu przygotowanie dzieci klas pierwszych do świadomego i odpowiedzialnego poruszania się na drodze, zarówno rowerem jak i pieszo. Od 2012- 2014 roku plecaki wraz z odblaskami w ramach akcji otrzymało 1567 dzieci. W roku 2015 otrzymało je ponad 669 uczniów pierwszych klas dębickich szkół, a w 2016 otrzyma wręczone zostaną one  246  uczniom klas pierwszych.
 
ch.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.