Previous
Next

Dębica będzie starała się o środki na rewitalizację

14055104_698455573638010_6881080547583842070_nPodczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Dębicy, która odbyła się 22 sierpnia radni wyrazili zgodę na przystąpienie do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Dębicy na lata 2016 – 2020 i upoważnienie do zaciągnięcia na jego realizację zobowiązania finansowego w kwocie ponad 185 tysięcy złotych.

 Przygotowanie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Dębicy na lata 2016 – 2020 ma być narzędziem wyprowadzenia ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych pod kątem społecznym jak i infrastrukturalnym znajdujących się na terenie miasta. W ramach przygotowania programu rewitalizacji zostanie rozeznana sytuacja społeczna na terenie miasta (poziom bezrobocia, wykluczenia społecznego, problemów społecznych),  jak również infrastrukturalna. Duży nacisk w analizie społecznej zostanie położony na takie aspekty jak kwestia aktywizacji i włączenia zawodowego osób pozostających poza rynkiem pracy, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu ludności, przeciwdziałanie  marginalizacji osób i rodzin  oraz   poprawa standardów i dostępności usług społecznych i zdrowotnych dla mieszkańców miasta.
Drugim z aspektów przygotowania tego programu będzie rozpoznanie potrzeb infrastrukturalnych na terenie miasta np. wskazanie budynków wymagających remontów (budynki z lat 50-tych i 60 – tych XX wieku z ogrzewaniem węglowym), określenie jakości przestrzeni publicznych i stopień ich dostosowania do potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych, wskazanie i lepsze wykorzystanie zaniedbanych terenów zielonych, które będzie można  zagospodarować  na przestrzenie publiczne czy wykorzystanie np. budynków pokoszarowych.
Decyzja radnych  pozwoli na staranie się o środki na poprawę infrastruktury na terenie miasta z RPO Województwa Podkarpackiego  oraz porządkowanie przestrzeni miejskiej. Celem tego programu będzie również przełamywanie barier społecznych i integracja społeczności lokalnej.
źródło;Miasto Dębica

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.