Previous
Next

I Bieg Partyzanta Szlakiem Akcji „Burza”

DSC03594Za nami I Bieg Partyzanta Szlakiem Akcji „Burza”, który odbył się 28 sierpnia br., na terenach leśnych Gminy Dębica. Miasteczko oraz start biegu zlokalizowany był na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Moje Boisko ORLIK 2012” w Gumniskach. Organizatorami biegu byli: Klub Biegacza Maratończyk Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębic oraz Powiat Dębicki.
Celem biegu było przede wszystkim upamiętnienie historii o poległych i pomordowanych żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski na terenie naszego powiatu,   jak również popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej, pozytywnie wpływającej na ogólną sprawność fizyczną oraz zdrowie.
Ogromne zainteresowanie biegiem przyciągnęło do Gumnisk 125 biegaczy oraz grupy zorganizowane z różnych stron Polski którzy mieli do wyboru dwie trasy o długości
23 km oraz 7 km oraz zdecydowali się, w tym dniu upamiętnić wciąż żywą historię naszych ziem i losów mieszkańców w trakcie wojny. Podczas otwarcia nie zabrakło również znakomitych gości tj.: Starosty Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguły, Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza, Zastępcy Wójta Gminy Dębica – Zdzisława Siwuli, Przewodniczącego Rady Gminy Dębica – Piotra Żybury, Prezesa Klubu Biegaczy Maratończyk Dębica – Waldemara Puzio oraz przedstawiciele kombatantów z terenu naszej gminy, którzy wspólnie przybyli do Gumnisk, by uczestniczyć w wydarzeniu i tym samym życzyć biegaczom przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do mety.
Organizatorzy dla wszystkich uczestników biegu przygotowali wiele ciekawych nagród oraz atrakcji, m.in. pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, spotkanie integracyjne przy grillu wraz z śpiewaniem pieśni patriotycznych, dodatkowo dla wszystkich biegaczy przygotowano ciepły posiłek regeneracyjny w postaci pysznej grochówki.   By zadbać o bezpieczeństwo biegaczy i odpowiednie nawodnienie na całej trasie zostały rozstawione punkty z wodą oraz napojem izotonicznym, o dodatkowe schłodzenie zawodników postarali się strażacy polewając biegaczy wodą, którzy wraz ze strażą gminną dbali o bezpieczeństwo uczestników biegu w punktach gdzie trasa krzyżowała się z okolicznymi drogami.
Po dotarciu wszystkich zawodników na metę dłuższym odpoczynku nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród, które biegacze odbierali z rąk Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dębica Janusza Gwoździa oraz Prezesa Klubu Biegacza Maratończyk Dębica Waldemara Puzio. Po ceremonii wręczenia nagród i wspólnym pamiątkowym zdjęciu, wszystkich chętnych zaproszono na wspólnego grilla wraz z śpiewaniem pieśni patriotycznych. Wspaniała „rodzinna” atmosfera, która towarzyszyła wszystkim biegaczom podczas całego dnia dodatkowo umilała spędzony czas, a przy tym pozwalała na zawarcie nowych znajomości, wymianie swoich przeżyć, luźnych rozmów i śmiechu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom I Biegu Partyzanta Szlakiem Akcji „Burza”, w którym każdy jest zwycięzcą. Mamy nadzieję, że kolejne edycję będą cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem i z roku na rok wspólnie w takiej formie będziemy upamiętniać historię naszych ziem. Szczególne podziękowania należą się dla Klubu Biegacza Maratończyk Dębica za przygotowanie, oznakowanie i koordynację biegu.
Wyniki biegu :
7 km OPEN :
I miejsce – Piotr Moździerz – Tuchów – z czasem 00:38:30 min
II miejsce – Damian Kic – Ujkowice – z czasem 00:39:21 min
III miejsce – Justyna Stadnik – Ropczyce – z czasem 00:43:06 min
23 km OPEN :
I miejsce – Grzegorz Czyż – Bogumiłowice – z czasem 1:45:11 godz.
II miejsce – Darek Dudziński – Świebodzin – z czasem 1:53:34 godz.
III miejsce – Wojciech Gawle – Dębica –z czasem 1:58:11 godz.
23 km mężczyźni :
I miejsce – Grzegorz Czyż – Bogumiłowice – z czasem 1:45:11 godz.
II miejsce – Darek Dudziński – Świebodzin – z czasem 1:53:34 godz.
III miejsce – Wojciech Gawle – Dębica –z czasem 1:58:11 godz.
23 km kobiety :
I miejsce – Joanna Tereszkiewicz – Chmielnik – z czasem 2:14:19 godz.
II miejsce – Patrycja Osuch – Dębica – z czasem 2:36:15 godz.
III miejsce – Magdalena Kokoszka – Mielec – z czasem 2:36:46 godz.
DSC03532 DSC03553

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.