Previous
Next
Previous
Next

Policjant nie stracił czujności na urlopie

policjaFunkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej komendy, przebywając na urlopie, zauważył, że na parking przed sklepem w Straszęcinie podjechał kierujący audi, który ma problemy z wyjściem z pojazdu i utrzymaniem równowagi. Zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjant wezwał patrol.
Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 16.30, przebywający na urlopie policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, podjechał swoim samochodem na parking jednego ze sklepów spożywczych w miejscowości Straszęcin. Zauważył, że kierujący samochodem audi 80, który zatrzymał się tuż przed nim, ma problemy z wysiadaniem z pojazdu. Gdy w końcu mu się to udało, kierujący nie mógł utrzymać równowagi i zataczał się wchodząc do sklepu. Funkcjonariusz poinformował telefonicznie dyżurnego dębickiej komendy o swoich podejrzeniach, prosząc o przysłanie patrolu. Tymczasem kierujący po zrobieniu zakupów, chciał kontynuować podróż. Policjant nie pozwolił mu wsiąść do samochodu.
 
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przebadali kierującego audi 80 na alkomacie i potwierdzili przypuszczenia swojego kolegi. 55-letni mieszkaniec gminy Żyraków miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Przeciwko niemu prowadzone będzie postępowanie karne. Tłumaczył później, że tego dnia wypił jedno piwo.
 
Warto przypomnieć, że w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości poza zagrożeniem karą pozbawienia wolności do 2 lat, sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.
Źródło: Podkarpacka Policja

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.