Previous
Next

Dębiccy harcerze poza horyzontem

16_watra_4„Poza horyzont!” – pod takim hasłem w dn. 20-28 sierpnia 2016r. odbyła się czternasta już Wędrownicza Watra, czyli ogólnopolski zlot wędrowników – harcerzy w wieku 16-21 lat. Tradycyjnie na zlocie nie zabrakło harcerzy z Hufca ZHP Dębica, który reprezentował kilkunastoosobowy patrol z 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej „Sprzysiężeni” im. Dębickich Sybiraków.
Watra składa się z dwóch części – wędrówek i zlotu. Podczas tegorocznych wędrówek ponad 800 uczestników imprezy wędrowało po różnych zakątkach Polski w ramach dwunastu różnorodnych tras. Harcerze z Dębicy przemierzali Opolszczyznę i Góry Opawskie. Zaczęli w Opolu skąd trafili do Krapkowic, a następnie do Mosznej. Tam oprócz zwiedzania zamku włączyli się w służbę na rzecz lokalnej społeczności poprzez porządkowanie części parku zamkowego. W następnych etapach wędrówki harcerze dotarli do Pokrzywnej, Głuchołazów i Nysy. Po zakończeniu wędrówki udali się w drogę do Podzamcza Chęcińskiego, gdzie w Centrum Nauki „Leonadro da Vinci” odbyła się druga część – zlot.
Podczas zlotowych dni uczestnicy mieli okazję przygotowywać zajęcia dla innych patroli, brać udział w prowadzonych przez członków innych patroli zajęciach, korzystać z oferty Centrum Kulturalnego, Centrum Duchowego, kawiarenek, programu eksperckiego, programu zewnętrznego, programu instruktorskiego oraz konferencji instruktorskiej. Dębiczanie przygotowali zajęcia o marzeniach oraz ciekawostkach, umiejętnościach, o których nie uczą w szkołach.
Wędrownicza Watra była niewątpliwie okazją do sprawdzenia swoich możliwości, spotkania z wędrownikami z całej Polski jak również ze skautami, nawiązania nowych znajomości oraz naładowania akumulatorów na kolejny rok harcerski.
– Watra to niezwykłe wydarzenie. – mówi Jakub Olechowski, jeden z członków dębickiego patrolu – Setki wędrowników z całej Polski przemierzają nasz kraj w poszukiwaniu przygód. Zawiązują nowe znajomości, poznają otaczający świat i siebie samego. Przywieźliśmy ze sobą ogromny bagaż wspomnień, które zostaną z nami na zawsze.
Udział dębickich harcerzy w tegorocznej Wędrowniczej Watrze był możliwy przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dębicy, uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wypoczynku dzieci i młodzieży.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.