Previous
Next

Festiwal Sportu 2016

14289994_705531306263770_6016791814493795415_oW sobotę, 17 września od godz. 15.00 na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się Festiwal Sportu. Impreza ta organizowana w Dębicy po raz pierwszy została zakwalifikowana do ścisłego grona najważniejszych imprez sportowych organizowanych w tym terminie na terenie kraju i jest objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad imprezą objął także burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Organizatorami Festiwalu Sportu w Dębicy są: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie „Giganci – łamiemy stereotypy”. Imprezie partnerują m.in. : firma Tikkurila, Urząd Skarbowy w Dębicy promujący Narodową Loterię Paragonową, SOHO Body Spirit, Plaza Sport, Centrum Szkoleń Anna Sroka oraz kluby sportowe działające na terenie miasta.
Organizatorzy imprezy dla wszystkich uczestników przygotowali szereg atrakcji.

Dla dzieci i ich rodziców będzie przygotowana Strefa Aktywnej Rodziny, która zorganizuje Stowarzyszenie „Giganci-łamiemy stereotypy”. W strefie tej zaplanowane zostały liczne gry, zabawy, konkursy dla całych rodzin z atrakcyjnymi nagrodami. Odbędzie się m.in. malowanie kamieni, kolorowanie ogromnych postaci kartonowych sportowców przygotowanych przez firmę Tikkurila, malowanie, zabawy taneczne, zabawy sportowe m.in. przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele innych zabaw.

Kolejne atrakcje dla uczestników festiwalu to turniej megapiłkarzyków z firmą Tikkurila, który jak zapewniają organizatorzy gwarantuje niesamowite emocje i doskonałą zabawę. Uczestnicy będą mieli okazję na udział w rozgrywkach piłkarskich na dmuchanym boisku będącym powiększoną wersją piłkarzyków stołowych.
O godz.16.00 w Strefie Piłki Nożnej rozpocznie się na specjalnie wytyczonym w tym celu boisku mecz piłkarski: reprezentacja Urzędu Miejskiego– reprezentacja Starostwa Powiatowego. Kapitanem drużyny UM będzie burmistrz Mariusz Szewczyk natomiast drużyny Starostwa Powiatowego starosta Andrzej Reguła. W strefie piłkarskiej odbędą się także zabawy z piłką typu trafianie do celu, slalom i mini Turbokozak z DAP Dębica oraz reprezentacją MOSiR-u.
W Strefie Sztuk Walki swoje umiejętności zaprezentują się m.in. zawodnicy Dębickiego Klubu Karate Kyoukushin oraz Plaza Sport. Zobaczyć będzie można pokazy sztuk walki na rozłożonej macie, skorzystać z możliwości nauki podstawowych chwytów, zmierzyć się z dębickimi mistrzami karate oraz wziąć udział z zajęciach crossfit organizowanych przez Plaza Sport.
W Strefie Soho Body Spirit odbędzie się przedpremierowy trening pokazowy nowych zajęć SOHO SURVIVAL, które pojawią się w ofercie klubu
już w październiku, zawody w wyciskaniu sztangi i ZUMBA dla wszystkich. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów SOHO Body Spirit
W Strefie Siatkówki zorganizowanej przez UKS Kępa będzie można uczestniczyć w zabawach z piłą siatkową, natomiast w Strefie SKATEPARK zorganizowane zostaną pokazy jazdy na rolkach, deskach, BMX razem z komentarzem na temat ewolucji oraz otwarty trening dla każdego. Doświadczeni zawodnicy postarają się nauczyć każdego chętnego najprostszych trików.
W Strefie Tenisa z Akademią Tenisa Michał Matyfi odbędą się zabawy z piłkami do tenisa, trafianie do celu, konkurs na największą liczbę odbić w przeciągu jednej minuty. Centrum Szkoleń Anna Sroka w Strefie warsztatów popro
wadzi darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy podczas którego każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia warsztatów oraz drobny upominek. W programie dębickiego Festivalu Sportu znajdzie się także Test Coopera z Klubem Biegacza Maratończyk, a całą imprezę na stadionie przy ul. Akademickiej poprowadzi DJ Maksymilian Gawle, który zadba o muzyczną oprawę Festiwalu.
Wiele dodatkowych atrakcji odbędzie się także na innych miejskich obiektach sportowych.
Od godz. 8.45 rozpoczną się zapisy na Pielgrzymkę rowerową „Rowerem po zdrowie”, której organizatorem jest UKS Kępa Dębi
ca. Pielgrzymka z ul. Wagnera (Szkoła Podstawowa nr 10) wystartuje o godz. 9.00 i pokona trasę: Dębica -Straszęcin-Wola Wielka-Zasów-Mokre- Cieszęciny -Wola Żyrakowska, Żyraków, Zawierzbie, Dębica. Organizatorzy na półmetku przewidzieli piknik dla uczestników rajdu z gorącymi daniami, napojami oraz grami i zabawami sportowymi.

Od godz. 9.00 na basenach przy ul. Piłsudskiego odbędą się mini zawody pływackie organizowane przez UKP Gryf Dębica oraz treningi otwarte klubu UKP Gryf Dębica oraz MKP Bobry Dębica. Każdy chętny będzie mógł przyjść i odbyć darmowy trening pod okiem instruktorów i trenerów pływania.

Od godz. 13.00 na lodowisku przy ul. Piłsudskiego będą organizowane pokazy jazdy na łyżwach zawodników z klubu łyżwiarstwa figurowego MORS Dębica. Na wydzielonym polu, pod bacznym okiem trenerów i zawodników będzie można popróbować podstawowych technik łyżwiarstwa figurowego.

Niedziela 18.09 t

o dalsza cześć sportowych emocji. Od rana na lodowisku przy ul. Piłsudskiego odbywać będą się mecze hokejowe żaków UKH Dębica – KTH Krynica. W dalszej części dnia o godz. 11.00 odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi Igloopol Dębica – Izolator Boguchwała, a o godz. 15.00 na stadionie przy ul.
Parkowej odbędzie się mecz o mistrzostwo V ligi Wisłoka Dębica – Płomień Zagorzyce.

Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Sportu w Dębicy będzie otwarty trening bokserski klubu MORSY Dębica, który odbędzie się w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.00. Będzie to okazja aby zobaczyć trening bokserski pod okiem znakomitego swego czasu zawodnika, a obecnie trenera Sławomira Łukasika.

„Tak bogatej w wydarzenia sportowe imprezy jak Festiwal Sportu w Dębicy nigdy jeszcze nie było. Trzy dni wypełnione zawodami, turniejami i pokazami sportowymi to doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu z dziećmi i zachęcenia ich do spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportu. Niewykluczone, że właśnie na tej imprezie odkryte zostaną nowe talenty sportowe i w przyszłości będziemy mogli się cieszyć z sukcesów sportowych młodych dębiczan na arenie ogólnopolskiej czy nawet międzynarodowej” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.