Previous
Next

Inne oblicze matematyki

mpotega2Matematyka nie musi być trudna! – to nagrodzony grantem projekt Zespołu Szkół w Pustkowie w ramach programu mPotega,  wspierający edukację matematyczną dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej.
mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.
Fundacja mBanku rozstrzygnęła  III edycję programu grantowego Potęga, w której został nagrodzony nasz  projekt. Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono  210 z 880 nadesłanych wniosków. Łączna kwota przyznanych grantów sięgnęła 1,2 mln zł. Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju dla wszystkich typów szkół. Nagrodzone projekty inspirowane pomysłami  i zaangażowaniem pasjonatów matematyki, których projekty zostały nagrodzone pozwolą na  pokazanie  dzieciom innego oblicza matematyki.
W ramach naszego projektu uczniowie wezmą udział w warsztatach matematycznych,  ciekawych wycieczkach naukowych, warsztatach wyjazdowych na zajęcia edukacyjne z matematyki na uczelnie wyższe, turnieju matematycznym, grach i zabawach matematycznych. Ich rodzice również będą mogli uczestniczyć w różnych zajęciach i  warsztatach. Projekt realizowany  jest od września tego roku szkolnego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.