Previous
Next

Kolejna edycja Politechniki Dziecięcej wsparta przez T.C. Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska

politechnika dziecieca_logoUczniowie szkół podstawowych z Dębicy i okolic już po raz szósty wezmą udział
w wykładach Politechniki Dziecięcej, w ramach której będą zgłębiać tajniki nauk ścisłych pod okiem ekspertów. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo Firma Oponiarska Dębica i Goodyear Dunlop Tires Polska. Projekt patronuje Urząd Miasta Dębica. T.C. Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska po raz kolejny dofinansowały semestr Politechniki Dziecięcej

Co semestr w zajęciach Politechniki Dziecięcej w Dębicy uczestniczy ok. 250 uczniów szkół podstawowych, w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci biorą udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników uczelni oraz pozaakademickich ekspertów z takich dziedzin jak matematyka, astronomia, fizyka, architektura czy chemia. Celem zajęć jest inspirowanie młodych żaków do samodzielnego poznawania świata, rozbudzanie ich ciekawości oraz zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań.
W ramach szóstego już semestru Politechniki Dziecięcej w Dębicy, najmłodsi naukowcy dowiedzą się m.in. jak powstają kolory, odkryją zasady mechaniki oraz przeprowadzą eksperymenty aerodynamiczne. Dzieci będą miały także okazję, wychodząc nieco poza nauki ścisłe, poznać zagadnienia związane
z prowadzeniem firmy i marketingiem. Pierwszy wykład odbędzie się 22 października.
Obecnie ruszają zapisy na semestr VI Politechniki Dziecięcej. Rejestracji można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 26 września br. od godz. 10.00
do 2 października do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

„Cieszymy się, że udało nam się uruchomić kolejny semestr Politechniki Dziecięcej w Dębicy. Jesteśmy przekonani, że rozwój dzieci to najlepsza inwestycja. Kto wie, może wśród absolwentów Politechniki Dziecięcej znajdą się przyszli inżynierowie i pasjonaci motoryzacji, którzy rozwiną swoją karierę w naszej fabryce.” – powiedział Stanisław Cieszkowski, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica.
„Dzieci chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach. Każdy semestr Politechniki Dziecięcej spotyka się
z entuzjastycznym przyjęciem młodych miłośników nauki oraz ich rodziców, a z roku na rok liczba zainteresowanych naszym projektem rośnie.  Dziękujemy Firmie Oponiarskiej Dębica i Goodyear Dunlop Tires Polska za wsparcie finansowe, bez którego udział tak licznej grupy dzieci nie byłby możliwy” – powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
We wszystkich wspieranych dotąd finansowo przez Grupę Goodyear Polska edycjach projektu wzięło udział blisko 1500 dzieci z powiatu dębickiego. Prowadzone przez Firmę Oponiarską Dębica działania
w ramach Politechniki Dziecięcej zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ostatniej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, w kategorii „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.