Previous
Next

Uroczyste wręczenie plecaków z wyposażeniem w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

DSC05455Blisko 250 uczniów klas pierwszych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
2 września otrzymało z rąk burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i sponsorów plecaki wraz z wyposażeniem oraz uczestniczyło w programie edukacyjnym propagującym bezpieczeństwo na drodze do szkoły.

W tym roku akcja „Bezpieczna droga do szkoły” odbyła się już po raz piąty. Podobnie jak w latach ubiegłych w jej organizację włączyły się także lokalne firmy: Firma Oponiarska Dębica S.A., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Ban Kor Bet” oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Zadaniem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz uświadomienie im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Program edukacyjny „ Z Zuzią i Bimbkiem bezpieczniej” przygotowany przez Studio Fama Show, który został – zaprezentowany podczas spotkania na dębickim Rynku, był nadzwyczaj atrakcyjny. Przygotowywał on dzieci klas pierwszych do świadomego i odpowiedzialnego poruszania się po drodze, zarówno rowerem jak i pieszo. Stworzone na Rynku strefy, w których uczniowie klas pierwszych mogli porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i straży miejskiej oraz zobaczyć z bliska ich samochody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
 

Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Dsc05715 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016 Bezpieczna droga do szkoły 2016

Dzieci z zaangażowaniem chwyciły za pędzle, by dzięki kolorom zapewnionym przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA pomalować przygotowane na tę okazję małe znaki drogowe.
„Cieszymy się, że dzięki wspólnemu malowaniu dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także poznawały znaki drogowe. Doceniając edukacyjny wymiar akcji, postanowiliśmy się w nią włączyć również w aspekcie rzeczowym. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas plecaki będą towarzyszyły najmłodszym w wielu bezpiecznych wyprawach” – mówiła Aleksandra Małozięć, Specjalista ds. komunikacji korporacyjnej Śnieżki.
Firma Oponiarska Dębica zaś zaprosiła pierwszoklasistów do edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego oraz do – spejalnie zaprojektowanej na tę okazję – mega gry planszowej. W miasteczku każde dziecko mogło wcielić się w rolę kierowcy, pieszego, osoby kierującej ruchem, czy policjanta i poprzez zabawę nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego. W grze zaś dzieci poznały jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Najmłodsi mogli pobawić się również interaktywną makietą z klocków LEGO, ilustrującą ruch uliczny sponsorowaną również przez Firmę Oponiarską Dębica.
„Odpowiedzialne zachowanie na drodze jest kluczowe dla naszego codziennego bezpieczeństwa, dlatego naukę zasad poruszania się w ruchu drogowym warto zacząć jak najwcześniej. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny możemy wnieść swój wkład w edukację najmłodszych mieszkańców Dębicy” – powiedział Stanisław Cieszkowski, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
 Po części artystyczno-edukacyjnej, plecaki z wyposażeniem uczniom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej wręczyli: władze miasta z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem oraz sponsorzy akcji: Aleksandra Małozięć Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej  FFiL Śnieżka SA, Monika Garduła Kierownik Działu Public Relations Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., Tomasz Wróbel Prezes MPEC Sp. zo.o., Paweł Bania i Jakub Korga z Firmy Ban-Kor–Bet.
Po blisko trzy godzinnej uroczystości, podczas której zarówno pierwszoklasiści jak i zaproszeni goście brali czynny udział w konkursach wiedzy o ruchu drogowym i grach planszowych, pełni entuzjazmu z plecakami udali się do swoich szkół.
„Realizowany od pięciu lat program „Bezpieczna droga do szkoły” to bardzo ważna inicjatywa, dzięki której dzieci z klas pierwszych dębickich szkół na początku swojej przygody ze szkołą mogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na drodze, co niezwykle przydaje im się w drodze do szkoły i powrocie z niej. Zasady te są dzieciom przekazywane w formie zabaw i gier, dzięki czemu pierwszoklasiści w przyjemny sposób zapoznają się z zasadami zachowania bezpieczeństwa na drodze. Bardzo dziękuję dębickim firmom, które również w tym roku zdecydowały się na włączenie do programu i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia” – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.
„Bezpieczna droga do szkoły” to program, którego celem jest prowadzenie szeroko rozumianej profilaktyki – uczenia dzieci unikania zagrożeń, a także edukacja rodziców i nauczycieli w zakresie wychowania i promowania postaw pomagających w zachowaniu bezpieczeństwa. Program realizowany jest już po raz piaty. Od 2012 – 2016 roku plecaki wraz z odblaskami otrzymało ogółem 2513  dzieci.
źródło:Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.