Previous
Next

DOŻYNKI GMINNE

0001 (10)Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Rada Sołecka Zawady w dniu 11 września 2016r. serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne,  które rozpoczną się     o godzinie 11.00 Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie, podczas której zostaną poświęcone wieńce przygotowane w podzięce za zebrane plony.
Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się przy Centrum Kulturalno – Oświatowym w Zawadzie, i rozpocznie się  Koncertem Orkiestry Dętej Gminy Dębica. Zgodnie z tradycją nastąpi Obrządek Witania i Dzielenia się Chlebem. Odbędzie się przegląd Wieńców Dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa Gminy Dębica. W części artystycznej wystąpi Kapela Kurasie oraz Kapela Tutti. O godzinie 17.00 zapraszamy na występ Zespołu SŁOWIANY, natomiast gwiazda wieczoru  Kabaret NEO-NÓWKA zaprezentuje się o godz. 18.30. Imprezę zakończymy zabawą taneczną z Zespołem SEKEND.
Podczas wydarzenia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadzi akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w tym dzieci chorych na mukowiscydozę  z terenu Gminy Dębica.
W ramach wydarzenia nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Kulturalno – Oświatowego  w Zawadzie. Z okazji otwarcia zorganizowana zostanie wystawa prac lokalnych twórców. Od 12.09.2016r do 18.09.2016r. można będzie zobaczyć prace nieżyjącego już Pana Jana Czesława Kosińskiego – niekonwencjonalnego ludowego artysty związanego z Zawadą. Wystawę tworzą wycinanki, rysunki sepią i piórkiem oraz akwarele.
Wystawę zasilą również prace Pani Rozalii Ostafin – haft krzyżykowy oraz Marii Chęciek – malarstwo olejne. Serdecznie zapraszamy !

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.