Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

100 lat Pani Jadwigi Jędrzejowskiej z Dębicy

DSC0073130 stycznia 2017 roku swoje setne urodziny obchodziła Jadwiga Jędrzejowska z Dębicy. Z gratulacjami i najlepszymi życzeniami dalszych lat w zdrowiu i szczęściu odwiedzili szanowną Jubilatkę burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dębicy Bernadetta Rusin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kędzior oraz kierownik dębickiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Krzysztof Madejczyk.
Historię jubilatki, jak się okazało pochodzącej z długowiecznej rodziny przybyłym gościom opowiedział opiekujący się od wielu lat panią Jadwigą siostrzeniec Wacław Grych.
„Rodzice cioci wyjechali z Dębicy w 1914 roku. Wujek, ojciec cioci, był pracownikiem austriackiej żandarmerii wojskowej i w związku z wybuchem I wojny światowej istniało zagrożenie jego życia, dlatego też zdecydowali się całą rodziną ewakuować i przenieść do Jugosławii, gdzie przebywali rok. W 1915 roku wszyscy wrócili do Dębicy i wybudowali dom przy ul. Konarskiego. W tym domu 100 lat temu, 30 stycznia urodziła się ciocia” – wspomina Wacław Grych.
Okres II wojny światowej jubilatka spędziła w Cieszynie skąd po wojnie wróciła do Dębicy i podjęła pracę w PZGS-ie. Jak podkreśla siostrzeniec jubilatki jeszcze 2 lata temu Pani Jadwiga bez problemu sama poruszała się po domu i w jego otoczeniu, a 6 lat temu sama nawet chodziła na zakupy do miasta. Przed dwoma laty złamała nogę i od tego czasu wymaga większej opieki, ale nadal jest osobą bardzo radosną i pozytywnie nastawioną do życia. Wizyta gości bardzo wzruszyła jubilatkę, która podziękowała wszystkim za pamięć, kwiaty i prezenty.
„To bardzo wzruszająca dla nas chwila i widać, że Pani Jadwiga też jest bardzo zadowolona. 100 lat to piękny wiek, ale jeszcze ważniejsze jest to, że bliscy, tak jak Pan Wacław pięknie się opiekuje swoją ciocią i tak serdecznie o niej mówi. Życzę Pani Jadwidze kolejnych lat w jak najlepszym zdrowiu i nieustającego wsparcia rodziny” – powiedział podczas odwiedzin u jubilatki burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.