Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Lekarze rywalizują na dębickim basenie

DSC05121Ponad 110 lekarzy i członków ich rodzin uczestniczy w odbywających się po raz trzynasty w Dębicy Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy. Na starcie mistrzostw stawiło się 48 panów i 34 panie. Kibicują im dębiczanie i członkowie rodzin. Już drugiego dnia mistrzostw medale wręczono kilkudziesięciu zwycięzcom w kilku kategoriach. Dekoracja zwycięzców odbyła się dzisiaj o godzinie  9.30 na dębickim basenie.

Podobnie jak w latach ubiegłych na dębickim basenie rywalizowali będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy oraz w specjalnej kategorii członkowie rodzin medyków. Na podium stawały mamy z córkami i ojcowie z synami. Nagrodzono także najstarszego uczestnika mistrzostw i wyróżniono tych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tej pływackiej imprezie.


 

Konkurencje pływackie odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci oraz w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Pływacy uczestniczyli także w specjalnej kategorii: sztafecie rodzinnej. Pierwszego dnia mistrzostw oprócz popołudniowych zmagań na basenie odbyła się w hotelu „Gold”  konferencja naukowa „Postępy w medycynie sportowej” w której wzięli udział olimpijczycy m.in. Józef Lipień. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. Prezes NRL – Maciej Hamankiewicz, Starosta Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, prezes ORL w Rzeszowie – Wojciech  Domka i dyrektor SP ZOZ Dębica – Przemysław Wojtys.
Fot. Urząd Miejski w Dębicy
W sobotę 22 kwietnia na zakończenie mistrzostw odbędzie się V Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”.
Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę po Dębicy. Goście będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję w Muzeum Regionalnym, dwór na Wolicy, ratusz, dom Krzysztofa Pendereckiego, bożnicę, basztę w Zawadzie i ekspozycję w Pustkowie przy Górze Śmierci.  Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie miało miejsce 22 kwietnia w godzinach wieczornych.
Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie , Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie – Koło w Dębicy,  Polskie Towarzystwo medycyny Sportowej Oddział Podkarpacki, Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.
Sponsorzy Mistrzostw i Konferencji : Stanisław Jedliński OLIMP Labs, Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET,  Marian Dybowski TABOR.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.