Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ludzkie ciało nie ma przed nim tajemnic – nowy tomograf w dębickim szpitalu

tomgrafObraz 3 D w czasie rzeczywistym, widok dowolnego miejsce w ludzkim ciele – takie możliwości daje nowo zakupiony tomograf, który od kilku dni działa w dębickim szpitalu.  -To najnowocześniejsze urządzenie tego typu w Europie – podkreślał dyrektor szpitala Przemysław Wojtys.

Wczoraj  z udziałem Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart miała miejsce konferencja prasowa i prezentacja prezentacja pierwszego w Polsce, najnowszego 64-rzędowego tomografu komputerowego firmy Simens.  Sprzęt pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonania badania i uzyskanie 64 warstw badanego obszaru w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektor. Tomograf wykorzystywany dotychczas w dębickim Zespole Opieki Zdrowotnej był dwurzędowy.  To nowoczesne urządzenie pozwala zajrzeć w każde miejsce ludzkiego ciała i to w technologii 3 D. Dzięki temu znacznie skróci się czas diagnozy a jej prawidłowe postawienie pozwoli szybko zacząć prawidłowe leczenie.

Zobacz jak wygląda obraz ludzkiego ciała po skanowaniu tomografem.

 

Posłuchaj wypowiedzi wicestarosty Mateusza Paska

 

Posłuchaj wypowiedzi Wicewojewody Ewy Leniart

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.