Previous
Next
Previous
Next

„Bóg się rodzi” w lipcu

Przyjechali nawet z Kanady, USA i Filipin. Członkowie bractw Dzieciątka Jezus spotkali się w sanktuarium w Jodłowej, zwanym podkarpackim Betlejem.

Wierni, którzy 25 lipca przybyli do sanktuarium, modlili się, najpierw odprawiając nabożeństwo Drogi Betlejemskiej, potem uczestnicząc w Mszy świętej, a po niej odmawiając Koronkę do Dzieciątka Jezus, w czasie której czyta się prośby i podziękowania. W lipcu było ich ponad 100.
– My co miesiąc, każdego 25. dnia miesiąca, mamy małe Boże Narodzenie. Odprawiamy Mszę św. o Dzieciątku Jezus, śpiewamy kolędy mówi ks. Zenon Tomasiak, kustosz sanktuarium
25 lipca w Eucharystii uczestniczyli m.in. Juan Dayang, pierwszy sekretarz Ambasady Filipin w Pradze, który przywiózł w darze dla sanktuarium w Jodłowej kopię figury Dzieciątka Jezus z Cebu.
Ojciec Seweryn Lubecki, franciszkanin, posługujący w Ain Karem, sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przywiózł zaś kopię figury Dzieciątka Jezus z Ziemi Świętej.
Szczególny dar Dzieciątko Jezus z Jodłowej otrzymało od Susan Hauck z Vancouver w Kanadzie, która przywiozła ubranka dla Dzieciątka, z których jedno zostało uszyte z jej sukni ślubnej.
– Dziecię Jezus w sanktuarium rozdaje łaski. Ludzie przychodzą prosić, potem wracają dziękować. Od 1900 roku w sanktuarium jest księga podziękowań. Bardzo różne spraw ludzie powierzają tu Jezusowi. Dużo przypadków uzdrowień czy otrzymania łaski zdrowia. Ostatnio bardzo wielu małżonków prosi o dar rodzicielstwa. Potem wracają, jest tak zwyczaj, w pierwszą rocznicę urodzin czy chrztu, i wspólnie modlimy się w sanktuarium, a te maluchy, wyproszone w tym miejscu, chodzą wesoło po kościele, będąc widocznym znakiem Bożej łaski, i darem, tu u Dzieciątka wyproszonym – opowiada ks. Zenon Tomasiak.

– Ja przywiozłem figurę Dzieciątka Jezusa z Cebu i właśnie dowiedziałem się, że moja siostra urodziła dziś zdrowe dziecko. Podziękuję Bożemu Dzieciątku za ten dar – mówi Juan Dayang, Filipińczyk z ambasady w Pradze.

Takich jak Juan, którzy tu proszą i dziękują, zebrało się w lipcu tylu, że zapełnili całą świątynię sanktuaryjną.

Ksiądz Andrzej Maślejak, chrystusowiec, proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Detroit, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie przypomina, że w kulcie praskiego Dzieciątka, a jodłowskie jest jego kopią, jest pozostawiona człowiekowi wielka obietnica: „im bardziej będziecie mnie czcili, tym bardziej będę wam błogosławił”.

– Przecież wszystko, w świetle wiary, w naszym życiu zależy od Bożego błogosławieństwa – mówi ks. Maślejak.
To sanktuarium jest miejscem, które pokazuje miłość Boga do człowieka. Dla dziecka największym źródłem radości i poczucia bezpieczeństwa jest doświadczenie miłości ze strony rodziców. Dla dorosłych zaś odkrywanie miłości Boga, a ta objawiła się przez Jezusa, który dla ludzi narodził się w Betlejem, a tu jest tak gorąco czczony – mówił ks. Andrzej w homilii.

– Trochę przyzwyczailiśmy się do kultu Dzieciątka. To prawda. Jest z nami już ponad 100 lat. Ale to przyzwyczajenie ma też taki wymiar, że u nas zawsze, jak cokolwiek się dzieje niedobrego, to nasze myśli uciekają do naszego małego Jezusa i wzdychamy „Boskie Dzieciątko, ratuj!”. To, że przybywają do nas pielgrzymki z Polski i zza granicy, że coraz więcej ludzi odkrywa to miejsce, pogłębia nasze przywiązanie i miłość do Dzieciątka Jezus – przyznaje Danuta Kos, przewodnicząca jodłowskiej rady parafialnej.

źródło: Jodłowa Moja Ojczyzna FB

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.