Previous
Next
Previous
Next

Ukraińcy pracowali na czarno

5 obywateli Ukrainy wykonywało prace związane z układaniem kostki brukowej. Podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tarnowa okazało się, że cudzoziemcy nie posiadają stosownych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce.

Cała piątka została zatrzymana. Obcokrajowcy otrzymali decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia Polski. Ponadto nie będą mogli ponownie wjechać na terytorium państw strefy Schengen przez okres 1 roku.

Wobec pracodawcy, który zatrudniał nielegalnie obywateli Ukrainy, zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie. Za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara do 30 tys. zł (art. 120 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.