Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Igloopol: Spontaniczne spotkanie po latach pracowników Kombinatu

Dzisiaj w Dębicy, po 32 latach spotkali się kierowcy i operatorzy Pionu Transportu Kombinatu Rolno -Przemysłowego Igloopol. Część z grupy najlepszych „szoferów”. Wielu spośród nich już na zawsze odeszło, inni nie mogli przybyć. Ale w przyszłym roku znowu będą chcieli się spotkać.

„Powspominaliśmy dawne dobre czasy przy pieczonym baranie. Byliśmy potężną grupą pracowników Kombinatu. Tylko w Dębicy, Straszęcinie, Bobrowej i Pustkowie dysponowaliśmy 356

Samochody KRP Igloopol

jednostkami. W całym Kombinacie było tego 1164 sztuki. Fiaty 125, 131, 131 Mirafiori, 132,Polonezy, Peugeuty, Mercedesy, Żuki, Nysy, UAZ-y, Aro, Robury, Ify, Stary, Jelcze, Berliety, TAMy, Krazy, Kamazy, Liazy, Ł-ki, Polany – samochody i sprzęt. Wszystko to musiało być sprawne, w ciągłej eksploatacji. Obsługa inwestycji kombinatu, transport mrożonej żywności na cały kraj, zwózka produktów rolnych z punktów skupu, dowóz pracowników – wg harmonogramów i zamówień była bezdyskusyjna.
Warsztaty, sekcja zaopatrzenia miały też ogrom roboty, zwłaszcza, że z częściami, podzespołami, ogumieniem nie było wesoło. To była dobra szkoła logistyki, sprytu, wiedzy i fachowości. Kierowcy , operatorzy sprzętu i mechanicy na których zawsze można było liczyć. Byliśmy poza PKS Błonia jedyną firmą mającą uprawnienia TIR do przewozu żywności w Europie dla 8 jednostek. Ach dużo opowiadać – książkę by napisał. Miałem przyjemność z takimi ludźmi pracować. Nigdy mnie nie zawiedli” – opowiada Jerzy Godzisz, pracownik KPP Igloopol w latach osiemdziesiątych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.