Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Korzystne sprzedanie domu jest możliwe. Trzeba się dobrze przygotować

Zbycie nieruchomości często bywa zadaniem niezwykle trudnym, zwłaszcza, jeśli zależy nam na korzystnej cenie i krótkim czasie oczekiwania na nabywcę. Zdecydowawszy się na nie, trzeba więc dołożyć wszelkich starań, by należycie się do tego przygotować. Dotyczy to zarówno stanu i wyglądu samej nieruchomości, która ma być przedmiotem naszej oferty, jak i tego w jaki sposób będziemy starali się ją promować.

To będzie zakup na wiele następnych lat. Nikt nie dokona go pochopnie

Trudności w sprzedaży domu mogą wynikać z szeregu przyczyn. Warto zdawać sobie sprawę, jak bardzo zmieniają się w tej dziedzinie trendy i technologie. Wiele z dawniej zbudowanych obiektów jest przewymiarowanych, w dodatku powstałych w sposób, w którym w nikłym stopniu brano pod uwagę zagadnienie późniejszych kosztów utrzymania związanych przede wszystkim z energochłonnością. Ocieplenie i wymiana okien rozwiązuje ten problem tylko w pewnym stopniu. Jednak nawet jeśli sprzedawana przez nas nieruchomość wolna jest od takich problemów, pozostaje kwestia tego, że samodzielna budowa pozwala stworzyć sobie obiekt idealnie odpowiadający potrzebom jego przyszłych użytkowników. Bardzo ważne jest więc to, aby skutecznie wyeksponować wszystkie zalety sprzedawanego przez nas budynku, a także wycenić go sposób odpowiadający sytuacji rynkowej.

Zwłaszcza w tym drugim zadaniu przyda nam się pomoc rzeczoznawcy, który będzie wolny od zaciemniających nam obraz sytuacji sentymentów – jeśli sprzedajemy dom, w którym spędziliśmy lata, albo nawet własnoręcznie go wykańczaliśmy, zawsze będziemy cenić go wyżej. Wsparcie fachowca, to także bardzo istotny argument w negocjacjach z potencjalnym nabywcą, który z kolei będzie dążył do maksymalnego zaniżenia ceny.

Zanim zrobisz zdjęcia i zaprosisz na oględziny

Wyboru, nawet tak ważnego jak zakup nieruchomości, w dużej mierze dokonuje się oczami. Pierwsze wrażenie odgrywa wielką role zarówno wówczas, gdy poszczególne domy na sprzedaż przeglądane są w internecie, jak i w momencie, przekraczania progu interesującego nabywcę obiektu. Nie trzeba więc nikogo przekonywać jak ważne jest dokładne wysprzątanie, zarówno wnętrza, jak i obejścia. To jednak nie wszystko. Odpersonalizowanie i neutralizacja przez wyniesienie osobistych pamiątek i ozdób, a także rozjaśnienie oraz wyeksponowanie przestrzeni, będzie bardziej pomocna, niż może nam się wydawać. Dobrze wykonane zdjęcia tak przygotowanego budynku możemy dołączyć do oferty, którą, o tym chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, warto zamieścić zwłaszcza w internecie, w zapewniających duży zasięg serwisach ogłoszeniowych takich jak np. okeno.pl. To jednak nie koniec. Musimy zadbać o to, aby móc służyć ewentualnym zainteresowanym, którzy przybędą zobaczyć dom, pełnymi informacjami na każdy istotny temat. Jednoznaczna odpowiedź udzielona od razu zawsze robi dobre wrażenie. Warto więc np. przygotować rachunki dające obraz rzeczywistych kosztów utrzymania, a także móc przedstawić dokumenty potwierdzające, że jesteśmy władni dysponować tą własnością.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.