Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”

Promieniowanie Ojcostwa to hasło tegorocznego XVIII Dnia Papieskiego i motyw przewodni III edycji konkursu poetycko-literackiego poświęconego myślom Jana Pawła II. Gala finałowa tego konkursu odbyła się 16 października 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu. Patronat nad konkursem objęli: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz ks. Roman Woźny, dziekan Parafii św. Stanisława BM w Pustkowie – Osiedlu.
Ta niecodzienna uroczystość w tym szczególnym dniu zgromadziła darczyńców, wychowawców, opiekunów laureatów oraz wszystkich uczestników III edycji konkursu organizowanego przez Szkolne Koło Caritas przy ZSZ w Pustkowie – Osiedlu. Swoją obecnością zaszczycił ją pan Piotr Żybura, Przewodniczący Rady Gminy Dębica. Niecodziennych i wyjątkowych gości przywitał ks. Janusz Bociek, który wraz z p. Bernadetą Krupą opiekuje się Szkolnym Kołem Caritas i zasiadał w tegorocznym jury konkursowym. Nad prawidłowym przebiegiem prac jury czuwała p. R. Dykiel, nauczyciel języka polskiego. W krótkich słowach ks. Janusz ukazał charyzmat papieża jako Ojca wszystkich ludzi, podkreślił Jego fenomen miłości cementującej cały świat. Finał konkursu został zaplanowany na dzień 16 października, bo właśnie wtedy mija 40 lat od daty wyboru Metropolity Krakowskiego, Karola Wojtyły, na Stolicę w Rzymie. Fragmenty prac epickich i poetyckich zaprezentowane zostały przez uczniów w pięknym montażu słowno-muzycznym, dostarczającym dużo wrażeń i wzruszeń, które udzieliły się wszystkim zgromadzonym. Znowu myślami i sercem można było wrócić do tych chwil spędzonych z Janem Pawłem II – teraz świętym. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie wyników jury konkursowego. O ile w poprzednich latach popularnością cieszyły się obie kategorie konkursowe, to w tym roku zdecydowany prym wiodły wiersze. Esej Klaudii Wymysłowskiej z II LO okazał się tym najpiękniejszym. Uczestniczka zdobyła w tej kategorii I miejsce. II miejsce należało do Justyny Kot z ZS nr 4 w Dębicy. I miejsce w kategorii utwór poetycki zajęli: Jakub Drożdż z ZS nr 4 oraz Natalia Gwóźdź z PSP w Brzeźnicy. II miejsce ex aequo: Magdalena Uryasz z PSP w Paszczynie oraz Magdalena Wojciechowska i Wiktoria Świętoń z ZSZ w Pustkowie-Osiedlu. III miejsce należało do: Natalii Świętoń (SP nr 8 w Dębicy), Darii Gumulak z MG nr 1 w Dębicy, Karoliny Siwuli z ZSZ w Pustkowie – Osiedlu. Osoby wyróżnione: Radosław Bieniek, Izabela Kopera, Aleksandra Panek, Szymon Kopera, Dorota Augustyn i Emilia Ochab. W kilku ciepłych słowach do wszystkich zgromadzonych zwrócił się p. Piotr Żybura. Gratulował laureatom i wszystkim uczestnikom. Podkreślił rangę, wysoki poziom, zaangażowanie wszystkich zarówno organizatorów, jak i uczestników. Na końcu spotkania wspólnie odśpiewano „Abba Ojcze”, a następnie tradycyjnie już odbyła się degustacja papieskiej kremówki w wydaniu uczniów kierunku gastronomicznego.
źródło: ZSZ w Pustkowie Osiedlu

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.