Previous
Next
Previous
Next

„100.Niepodległa 1918-2018” – podsumowanie konkursu

W Domu Kultury w Pustkowie – Osiedlu 23 listopada odbył się drugi etap konkursu historycznego „100. Niepodległa 1918-2018”. Głównym organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania. Partnerem w organizacji tej patriotyczno – historycznej inicjatywy, związanej z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

W finale rywalizowały ze sobą cztery osoby z sześciu, które się do niego zakwalifikowały:
1. Michał Mosior (kl. VIII) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, opiekun: Monika Kusibab,
2. Kinga Nylec (kl. VIII) Zespół Szkół w Latoszynie, opiekun: Henryk Mirus,
3. Oliwia Sidor (kl. III Gimn.) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stobiernej, opiekun: Tomasz Świerczek,
4. Maciej Szewczyk (kl. VIII) Zespół Szkół w Latoszynie, opiekun: Henryk Mirus.

Konkurs składał się z trzech rund. W każdej rundzie uczestnicy mieli po trzy szanse. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywali po 10 punktów. W rundzie pierwszej wszyscy uczestnicy musieli odpowiedzieć na dwa pytania. Ci, którzy odpowiedzieli, co najmniej na jedno pytanie, przeszli dalej. I tak, do drugiej rundy zakwalifikowali się wszyscy czterej uczestnicy. W rundzie drugiej zaplanowano nieograniczoną ilość pytań, aż do wyłonienia trzech finalistów.

Do ostatniej, trzeciej rundy przeszły trzy osoby: Michał Mosior, Kinga Nylec oraz Oliwia Sidor. Prowadzący zadawał im pytania na refleks. Uczestnik, który zgłosił się do odpowiedzi jako pierwszy i udzielił poprawnej odpowiedzi na trzy pierwsze pytania mógł od tego momentu wskazywać do odpowiedzi swoich przeciwników. Jeżeli wskazał na siebie, wówczas otrzymywał 20 punktów za prawidłową odpowiedź. W tej rundzie wszyscy finaliści mieli po trzy szanse. Za każdą złą odpowiedź następowała utrata jednej szansy. W trakcie całego konkursu uczestnicy odpowiadali przy użyciu specjalnego systemu do testów, zaznaczając odpowiedzi za pomocą pilotów.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji pomiędzy trójką finalistów, wyłoniono zwycięzcę – Oliwię Sidor. Drugie miejsce zajęła Kinga Nylec, a trzecie miejsce Michał Mosior.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono wyróżnienia za udział oraz nagrody pocieszenia, natomiast finaliści otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i pieniężne:

I miejsce – 400 zł Oliwia Sidor
II miejsce – 300 zł Kinga Nylec
III miejsce – 200 zł Michał Mosior

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.