Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dębica dawniej i dziś – wystawa w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury

W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Dębica dawniej i dziś” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych. Współorganizatorami konkursu byli Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Konkurs był skierowany do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów 660-lecia lokacji miasta Dębica. Celami tego konkursu były m.in.: propagowanie postaw patriotycznych wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i przynależności do środowiska lokalnego, popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o historii miasta Dębica oraz najważniejszych obiektach, uwrażliwienie na piękno przyrody Dębicy oraz jej okolic, rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i inspirowanie do twórczej aktywności.

Komisja konkursowa w składzie: Ryszard Kucab, przewodniczący oraz Mariola Zając i Karina Watoła oceniła kilkadziesiąt prac i wyłoniła nagrodzonych.

W kategorii przedszkoli I miejsce przyznano Maksymilianowi Szczygłowi z ochronki Sióstr Służebniczek.

W kategorii klas młodszych szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Patrykowi Zielińskiemu z SP nr 11, II miejsce uzyskała Maja Szczepańska z ZSS.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Karolina Daniel z Weldon School, II miejsce ex aequo: Szymon Gil z SP nr 5 oraz Franciszek Bukowski z Weldon Schoool, III miejsce Jakub Dodek z SP nr 5.

Komisja przyznała w tej kategorii 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Barbara Nicoś z SP nr 5, Monika Erazmus z ZSS, Paweł Niemiec z SP nr 2 oraz Hubert Ryba z SP nr 5.

W ostatniej kategorii obejmującej szkoły przysposabiające do zawodu i dorosłych z innych placówek pierwsze miejsce przyznano Joannie Kilian z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej, II miejsce Piotrowi Świątkowi z ZSS i III miejsce Agnieszce Stelmach z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy.

Wyróżnienia: Jagoda Jakubek z WTZ w Bobrowej. Dawid Czuba z ZSS, Joanna Klisiewicz z WTZ w Dębicy i Aneta Wołowiec z ZSS.

Źródło: MOK Dębica. Fot. Andrzej Janiec

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.